Tak žije Brno. Za lidovce tam chce být senátorem kadeřník, v kampani bude lidi stříhat

01.02.2018 14:02

Pamatujete si ještě americký romantický film z roku 1990 Střihoruký Edward? Pokud ano, možná se vám připomene, když se podíváte, kdo bude v blížících se senátních volbách kandidovat za lidovce v obvodě Brno-město. Za lidovce se chce senátorem stát kadeřník Jan Špilar, který vede salón s názvem Střihoruký Edward. Kadeřník chce nahradit senátorku za Zelené Elišku Wagnerovou.

Tak  žije Brno. Za lidovce tam chce být senátorem kadeřník, v kampani bude lidi stříhat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Klub nezávislých senátorů uspořádal na půdě Senátu konferenci Role ČT v naší společnosti. Nikdo z vedení ČT, přestože byli ředitelé pozváni, na konferenci nedorazil
reklama

V Brně se schyluje k nevídanému politickému souboji. O post člena horní komory parlamentu se chce v nadcházejících volbách ucházet kadeřník Jan Špilar. Bude kandidovat za KDU-ČSL a přízeň voličů hodlá získávat dosud málo vídanou metodou. Bude je stříhat.

Pokud se stane senátorem, chce se zaměřit na boj proti domácímu násilí a podporu řemesel. „Domácím násilím trpí ženy, děti i staří lidé a mohou i muži. Je důležité dělat osvětu ve školství a v pedagogice. Je potřeba, aby oběti opustily dům a aby to řízení bylo rychlé,“ uvedl Špilar. Informovala tom ČTK.

„Chodím po školách a snažím se nadchnout studenty a děti, aby dělali něco rukama. V dnešní době je těžké sehnat elektrikáře nebo stolaře,“ dodal třiapadesátiletý Špilar, který má tři děti a tři vnoučata.

Proti Špilarovi bude v senátním klání stát např. rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek, vstoupí do boje o Senát v barvách hnutí Starostové a nezávislí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To byl výrok: Kalousek v ČT uhodil o Putinovi a Zemanovi. Brusel že je Moskva? pokračoval

10:54 To byl výrok: Kalousek v ČT uhodil o Putinovi a Zemanovi. Brusel že je Moskva? pokračoval

Vladimir Putin nepotřebuje mít v České republice vojenskou základnu, protože tady má ,,pátou kolonu"…