Tato vláda lidem nijak nepomůže. My jsme poslední mohykáni, píše Okamura

25. 10. 2014 13:59

Přijetí služebního zákona tvrdě odsuzuje šéf Úsvitu přímé demokracie Tomio Okamura. Na svůj profil na ParlamentníListy.cz napsal čtenářům, co si myslí o současné koalici, která zákon nakonec protlačila sněmovnou. „Milí přátelé, ne slova, ale činy jsou důležité. A po roce ve sněmovně, kdy práci této vlády velmi zblízka detailně sleduji, jsem nyní již zcela přesvědčen, že všichni poznáme, že tato vláda nijak životy občanů nezlepší. Jsou to pouze líbivá populistická marketingová hesla," píše Okamura.

Tato vláda lidem nijak nepomůže. My jsme poslední mohykáni, píše Okamura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Členy Úsvitu označuje poslanec za poslední mohykány, kteří prý doslova do posledního dechu bojovali proti zaplevelení státních úřadů politickými trafikanty, politickými tajemníky a politickými náměstky.

„Nakonec ale ČSSD, ANO, KDU-ČSL, TOP 09 a ODS společně v pátek definitivně prohlasovaly nový služební zákon, i proti vetu prezidenta, a především hnutí ANO tak zcela zradilo principy, které naslibovalo občanům,“ je přesvědčen Tomio Okamura.

„Hnutí Úsvit se tak stalo `posledním mohykánem` v boji proti politizaci státní správy a jako jediné hlasovalo proti, jelikož komunisté se při hlasování pouze zdrželi,“ konstatuje poslanec a zdůrazňuje, že Úsvit je ochoten se připojit k avizované ústavní stížnosti prezidenta na tento zákon.

Celý článek Tomio Okamury ZDE.

„Copak to občané nevidí, jak se tato vládní koalice ve skutečnosti chová? A to je jen jeden z mnoha příkladů, o kterém bych mohl hovořit. To lidem opravdu stačí dostat koblihu, kouknout na líbivý plakát a pár populistických hesel? Milí přátelé, NE slova, ALE činy jsou důležité. A po roce ve sněmovně, kdy práci této vlády velmi zblízka detailně sleduji, jsem nyní již zcela přesvědčen, že všichni poznáme, že tato vláda nijak životy občanů nezlepší. Jsou to pouze líbivá populistická marketingová hesla,“ píše roztrpčeně Okamura.

Okamura: Lépe se mít nebudete!

„Zapamatujte si to a za rok se podívejte do svých peněženek, jestli se máte lépe – to už budou u vlády celé dva roky, a já vám již nyní odpovím, že se lépe mít nebudete,“ prorokuje šéf Úsvitu.

Vrácenou novelu služebního zákona podpořilo 123 ze 166 přítomných poslanců. Návrh měl podporu vládní koalice i některých opozičních stran. Na přehlasování prezidentova veta nicméně stačila nadpoloviční většina, tedy 101 hlasů. Proti hlasovali poslanci z hnutí Úsvit, komunisté se zdrželi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…