Tatra Defence Vehicle předala armádě první speciální pandury

15.12.2019 6:40

Společnost Tatra Defence Vehicle (TDV) předala armádě první speciální pandury ze zakázky za 2,07 miliardy korun, kterou firma s Ministerstvem obrany uzavřela na 20 vozidel v lednu 2017. Nyní společnost armádě dodala mimo jiné dvě kolová obrněná vozidla spojovací a dvě velitelsko-štábní. ČTK to sdělil mluvčí holdingu Czechoslovak Group, do nějž TDV patří, Andrej Čírtek.

Tatra Defence Vehicle předala armádě první speciální pandury
Foto: Hans Štembera
Popisek: KBVP Pandur II 8x8CZ

Dodání vozidel potvrdil ČTK mluvčí Ministerstva obrany Jan Pejšek. Firma armádě dodala také dvě pracoviště štábů jako doplněk k velitelsko-štábním vozidlům.

Nákup vláda schválila v roce 2015. Vojáci mají dostat šest velitelsko-štábních strojů a 14 vozidel ve spojovací verzi. První etapa předávání vozidel dnes skončila na základně ve Štěpánově. Firma tím splnila podmínky smlouvy pro dodávky v letošním roce.

„Vzhledem k tomu, že proces kontroly dosud předaných vozidel probíhá bezproblémově, a vzhledem k tomu, že k dnešnímu dni je v různém stadiu rozpracovanosti již dalších sedm vozidel, je reálný předpoklad dodržení závazků vyplývajících z této smlouvy i v roce 2020,“ uvedl Čírtek. Kromě zbývajících vozidel firma příští rok dodá armádě také čtyři pracoviště štábu. Zahájení další etapy předávání pandurů je plánováno na duben.

„Úspěšnému předání vozidel předcházelo absolvování rozsáhlého komplexu testů v podobě podnikových a kontrolních zkoušek u akreditovaných zkušeben i vojskových zkoušek ve výcvikových prostorech a opravárenských základnách Armády ČR, jejichž realizace trvala bezmála 11 měsíců," uvedl Čírtek. Každá etapa procesu zkoušek byla podle něj hodnocena jako vyhovující, a zkoušky se tak nemusely zastavovat ani opakovat.

Tatra Defence Vehicle se specializuje na vývoj, výrobu, generální opravy a modernizace převážně obrněných a speciálních vozidel pro domácí i zahraniční zákazníky. Do jejího portfolia patří například výroba, údržba a opravy vozidel Pandur II. Zabývá se například také vývojem a produkcí obrněných vozidel využívajících podvozky Tatra nebo se společností Tatra Trucks spolupracuje na výrobě obrněných vozidel typu Titus.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

školní docházka

K čemu by pomohlo, kdyby byla povinná školní docházka do 18? Tak by šli dotyční na sociálku o 3 roky později a mezitím by jen zabírali místa těm, co chtějí studovat. Teď se víc než kd jindy totiž ukazuje, že kapacity škol jsou nedostačující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Stanjura musí odejít!“ Bývalý vysoký politik vynesl verdikt

20:50 „Stanjura musí odejít!“ Bývalý vysoký politik vynesl verdikt

EVROPAN LIBOR ROUČEK „Naprosto nekompetentní! Ministr i pro záchranu vlády samotné, prostě musí odej…