Telefon z okolí šéfa policie, kterým prý někdo varoval podezřelé: Nové informace, jde o vysokou hru

09.08.2016 7:22

Šéf ostravské expozitury protimafiánského útvaru Jiří Komárek nařkl v době příprav policejní reorganizace policejního prezidenta Tomáše Tuhého z brutálního úniku informací v jiné kauze z roku 2014. Tuhý se sice brání trestním oznámením, Lidové noviny však přináší další informace.

Telefon z okolí šéfa policie, kterým prý někdo varoval podezřelé: Nové informace, jde o vysokou hru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní prezident Tomáš Tuhý

Generální inspekce bezpečnostních sborů v roce 2014 šetřila, kdo zneužil pravomoci úřední osoby a varoval olomouckého podnikatele Davida Tesaříka ze společnosti Tesco SW den před chystanou policejní razií v září téhož roku. Podle informací se měl trestného činu dopustit příslušník Policie ČR, eventuálně jiné osoby. David Tesařík je přitom synovec bývalého olomouckého hejtmana a senátora Martina Tesaříka ze sociální demokracie. V souvislosti s případem se pak skloňuje právě jméno Tomáše Tuhého. 

Podnikatel Tesařík totiž den před razií dostal varování z německého telefonního čísla. Když pak GIBS podezřelou SIM kartu zkoumal, dostal se až k exmanželce Tuhého a dalšímu z jeho blízkých. Nikdo však nedokázal vysvětlit, jak se v rodině podezřelý telefon vyskytl. Ne všichni z rodiny však vypovídali, neboť využili práva nepodat vysvětlení z důvodu možného způsobení nebezpečí trestního stíhání osoby blízké. Stejného práva využil právě i David Tesařík. 

„Žádná varovná SMS nepřišla nikomu z rodiny Tesaříků, ale ani nikomu jinému z vedení společnosti. Průběh šetření GIBS a Vrchního státního zastupitelství v Olomouci nemůžeme komentovat,“ vyjádřil se k celé kauze mediální zástupce společnosti Tesco SW Tomáš Jelínek.

Vyšetřovatelé případ následně odložili pro nedostatek důkazů pro obvinění konkrétní osoby. 

„Pachatel nebo pachatelé se chovali značně konspirativně se znalostí postupů orgánů policie. Pouze nepředpokládali, že se podaří v Německu zpětně dohledat kupujícího zneužitých SIM karet,“ píše GIBS. Tuhý se k celému případu odmítá vyjádřit. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

10:15 „Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

Divokou debatu na sociálních sítích rozpoutal čtvrteční díl pořadu Události, komentáře v České telev…