Ten, o kterém nesmíte mluvit! Tommy Robinson dostal cenu. A dějí se věci: Zákazy, mazání, tresty. Ale čtěte

20.01.2020 7:31

Britský novinář a aktivista Tommy Robinson, který informoval veřejnost o muslimských ganzích, které znásilňovaly nezletilé, se dočkal ocenění. Od dánské organizace Free Press Society. Ale už přišla rána od Facebooku, společnost zablokovala účty předsedkyni a zakladateli organizace. Prý podporují šiřitele nenávisti.

Ten, o kterém nesmíte mluvit!  Tommy Robinson dostal cenu. A dějí se věci: Zákazy, mazání, tresty. Ale čtěte
Foto: Vít Hassan
Popisek: Aktivista Tommy Robinson na narozeninách Pegidy
reklama

Britský aktivista a novinář Tommy Robinson, jenž proslul hlavně svými reportážemi o ganzích muslimů, kteří znásilňovali nezletilé dívky, dostal ocenění. Konkrétně od dánské organizace Free Press Society (Společnost pro svobodu slova), a to přímo v budově dánského parlamentu. Dle stránek organizace se cena Sappho uděluje těm, kdo „ukázali nezničitelnou odvahu v boji za svobodu slova“. Mezi další oceněné se počítá například nedávno zemřelý filosof Roger Scruton, který navštěvoval země střední Evropy v období komunismu, nebo bývalý německý bankéř a politik Thilo Sarrazin. Tommy Robinson pak měl více než hodinový projev o svobodě slova a objevil se i v dánské televizi.

Udělení ceny je však prosyceno ironií. Jak jsme psali již minulý rok, společnost Facebook zřejmě vede proti Tommymu Robinsonovi válku. Kdo toto jméno napsal na svůj profil, riskoval, že dostane blokaci. Mezi postiženými se ocitl například ústavní právník Pavel Hasenkopf.

Anketa

Sirotky z Řecka nepřijmeme, protože jsou to prý Afghánci ve věku 16 až 18 let. Schvalujete rozhodnutí o NEPŘIJETÍ?

98%
hlasovalo: 21137 lidí
A nyní se snaha Facebooku vymazat jméno Tommy Robinson ukázala v Dánsku. Larsi Hedegaardovi, zakladateli Free Speech Society, byl zablokován facebookový profil. Stejně tak Aiae Fogové, předsedkyni organizace. Jak informoval dánský server B. T., Lars Hedegaard nemá pochyb, že smazání souvisí s tím, že psal na Facebooku o udělení ceny Tommymu Robinsonovi.

Dle B. T. Hedegaard neobdržel žádné vysvětlení, proč byl jeho účet zablokován. Proti tomuto kroku už vystoupili někteří členové dánského parlamentu, a to s otázkou, zda je přípustné, aby Facebook zneužíval svého monopolního postavení.

Smazání profilů pro B. T. prý potvrdil Peter Münster, šéf odboru komunikace Facebooku v severských zemích. Svoboda slova je prý na Facebooku velmi široká, ale ne neomezená. Přísná pravidla dle jeho slov platí proti šiřitelům nenávisti, za kterého považuje společnost Tommyho Robinsona. A ta se prý vztahují i na ty, kdo šiřitele nenávisti podporují nebo chválí. Pokud lidé toto činí opakovaně, nestačí dle Münstera jen mazat dotyčné příspěvky, ale může dojít ke blokaci profilu.

Zpráva už se dostala i do Čech. „Takže vážení přátelé i nepřátelé...Ten, jehož jméno se nesmí vyslovit (TR), si včera v Kodani převzal ocenění od Free Press Society, za vytrvalou podporu svobody slova pro všechny. A to dokonce na půdě dánského parlamentu! Není lepšího důkazu, že ‚Vy víte kdo‘ je člověk, který má sice barvitou minulost, nicméně dělá i mnoho záslužného. Thank you Tommy (Voldemort) for having you. Thank you, Danish parliament,“ napsala v kódované řeči advokátka Klára Samková.

„Jo, a abyste byli v obraze, Facebook se organizaci Free Press Society pomstil smazáním účtu bez uvedení důvodu. Free Press Society již na Facebooku nenajdete. Takže milý fuckbooku jdi do pr*ele,“ dodala s výzvou: „Takže sdílejte jako o život.“ Nicméně, tato informace není přesná. Profil organizace nadále funguje a sdílí informace o tom, jak Facebook cenzuroval její zakládající a řídící členy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šarapatka a Kühn vyvolávají konflikty a hrotí jednání, ne Lipovská. A Dvořák... Šéf Rady ČT prozradil úplně vše

19:40 Šarapatka a Kühn vyvolávají konflikty a hrotí jednání, ne Lipovská. A Dvořák... Šéf Rady ČT prozradil úplně vše

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Pavel Matocha, předseda Rady ČT. Jak funguje …