Tento muž má bohatou minulost... Expremiér „odstřelil“ strůjce akce proti Maláčové

30.7.2021 9:42 odp.

Paní Maláčová, jen houšť a větší kapky. Expremiér Jiří Paroubek hlasitě zatleskal ministryni práce za to, že na svých cestách doprovází inspektory práce a kontroluje, zda zaměstnavatelé pečují o pracovní podmínky zaměstnanců. Podle Paroubka dělá rozhodně správně. A když ji za to dnes kritizuje Senát, Paroubek má jasno. „Pravicová většina Senátu prostě na lid obecný a zejména na zaměstnance z vysoka kašle,“ vypálil expremiér. Nešetřil ani iniciativu Chcípl pes.

Tento muž má bohatou minulost... Expremiér „odstřelil“ strůjce akce proti Maláčové
Foto: Archiv PL
Popisek: Jiří Paroubek ve studiu PL TV

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) v posledních dnech čelí kritice za to, že se spolu s Matějem Stropnickým, souputníkem pro sněmovní volby na kandidátce v Praze, účastní kontrolní inspekce práce ve větších firmách. Kritici, v čele s pravicovými politiky a podnikateli, se ptají, zda bude ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) teď také chodit na domovní prohlídky s policií.

Ale někdejší předseda ČSSD Jiří Paroubek Maláčové zatleskal. „Jen houšť a větší kapky,“ zvolal nadšeně v komentáři uveřejněném na serveru VašeVěc.cz s tím, že státní orgány tu nejsou od toho, aby tu seděly s rukama v klíně. Úkolem inspekce práce je ohlídat, aby zaměstnavatelé zajistili svým zaměstnancům důstojné podmínky, a přesně to také dělá, což je podle Paroubka správně.

Když ji za to kritizuje podnikatel a bývalý politik ODS Jiří Janeček z Iniciativy Chcípl pes, Paroubek má jasno.

„Kontroverzní iniciativa Chcíplého psa, který stále ještě definitivně nechcípl, i když indikované počty nemocných s covidem-19 jsou v současné době miniaturní, tento chce prý provádět obdobnou kontrolu na Ministerstvu práce a sociálních věcí, které vede Jana Maláčová. Tuto akci řídí někdejší poslanec ODS, dnes představitel jakési vlastní politické strany, jejíž název si není potřeba pamatovat, Janeček. Tento muž má bohatou, ba přímo bohatýrskou politickou minulost. Předtím, nežli se stal významnou figurou ODS na jednom z pražských obvodů, byl tamtéž členem ČSSD. S oběma stranami se, zřejmě po zralém uvážení, časem rozešel a v posledním roce jsme mohli pozorovat jeho protivládní řádění, když vystupoval se svou podařenou iniciativou proti omezujícím vládním opatřením, majícím zabránit šíření nemoci covid-19,“ napsal Paroubek.

Druhou ránu zasadil Senátu, který Maláčovou kritizuje stejně jako iniciativa Chcípl pes.

„Na úroveň tohoto politického dobrodruha se ovšem dostal také Senát, jehož reakční většina, která kašle na práva zaměstnanců, se cítí akcí Férová práce znepokojena. Je to příznačné. Pravicová většina Senátu prostě na lid obecný a zejména na zaměstnance z vysoka kašle,“ pokračoval v slovní palbě Paroubek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Slovenská armáda má 17 tanků, my jich máme 34, Bulhaři 20...“ Analytik v ČT počítal. Došel k tomu, že je potřeba zastavit Putina

21:12 „Slovenská armáda má 17 tanků, my jich máme 34, Bulhaři 20...“ Analytik v ČT počítal. Došel k tomu, že je potřeba zastavit Putina

Devět zničených ruských vojenských letounů na anektovaném Krymu hlásí Ukrajina. Ne však jako výslede…