Test do restaurace? To si z nás snad vláda dělá srandu, nechápe Okamura

12.05.2021 21:00

Podmínkou pro návštěvu zahrádek restaurací má být očkování, test či potvrzení o prodělaném covidu. „To snad ve vládě spadli z višně?“ nechápe předseda SPD Tomio Okamura. Ten požaduje otevření všech obchodů, zařízení i restaurací, nejenom zahrádek při dodržování základních hygienických opatřeních.

Test do restaurace? To si z nás snad vláda dělá srandu, nechápe Okamura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

„Chci vidět, jak se bude tento nesmysl s testováním kontrolovat. Obávám se, že u výdejových okýnek akorát budou vznikat fronty, čímž může dojít k šíření covidu mnohem víc,“ soudí Okamura.
 
Realita má být od 17. 5. zhruba taková, že host usedne ke stolu na zahrádce, obsluha se ho zeptá, zda má negativní test, a pokud bude odpověď „ano“, obslouží jej.
 

Anketa

Chcete, aby vás hospodský či restauratér obsloužil bez testu na covid?

77%
14%
hlasovalo: 11719 lidí
Následně připomněl slova restauratéra a garanta projektu Moje restaurace za Asociaci malých a středních podniků a živnostníků Luboše Kastnera, který pro server lidovky.cz řekl, že zavedení podmínky testů u hostů zahrádek nedoporučuje, protože kontrola podle něj není proveditelná. Zároveň uvedl, že za běžného stavu zahrádka představuje 20 až 30 procent dodatečných tržeb, někomu se tak ani nevyplatí ji otevřít.
 
SPD zároveň dále pokračuje ve Sněmovně ve sbírání podpisů poslanců na vyvolání mimořádné schůze ke zrušení pandemické pohotovosti. Tu lze zrušit hned. 
 
„Pandemické zákon lze zrušit jen novelou – a to je na dlouho, jelikož poslanecký klub SPD byl jediný poslanecký klub, který hlasoval proti pandemickému zákonu, takže nemáme bohužel ve Sněmovně většinu. A ještě vyvrátím další lež, kterou o SPD šíří lidé, kteří chtějí záměrně oslabit vlasteneckou scénu. S několika poslanci není možné finálně zablokovat Sněmovnu a zabránit nepřijetí zákona, když je proti nám většina. Sněmovna může jednat i celý víkend. Není tak možné zabránit přijetí zákona, když je většina stran ve Sněmovně pro. Tyhle neustálé zoufalé lži a pomluvy neúspěšných politiků na adresu SPD nemá smysl více komentovat,“ dodal na závěr Okamura. 
 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Práce v kanceláři ji nenaplňovala, často plakala. Nyní se živí erotikou a je spokojená. Je to dřina, tvrdí mladé tvůrkyně

6:56 Práce v kanceláři ji nenaplňovala, často plakala. Nyní se živí erotikou a je spokojená. Je to dřina, tvrdí mladé tvůrkyně

Na sociálních sítích se v poslední době i v České republice začíná rozmáhat příležitost, skrze ktero…