Tisíce lidí podepisují petici za zavedení majetkových přiznání

11.07.2013 18:48

Na začátku července byl zahájen sběr podpisů občanů pod petici za zákon o prokázání původu příjmu a majetku. Jeho prosazení je i jednou z priorit prezidenta Miloše Zemana. Po týdnu sbírání svůj podpis připojilo více než 15 tisíc lidí, píše se v tiskové zprávě Strany práv občanů, která petiční akci organizuje.

Tisíce lidí podepisují petici za zavedení majetkových přiznání
Foto: SPOZ
Popisek: V Jihlavě a Třebíči sympatizanti a členové SPOZ sbírali podpisy pod petici za zákon o prokázání původu příjmů a majetku

Strana práv občanů – Zemanovci usiluje o to, aby nelegálně nabytý majetek stát konfiskoval a jeho majitele poslal do vězení. Podobný zákon už nyní funguje na Slovensku či v Německu. „Důkazní břemeno v současné době leží na vyšetřovateli a občané často poukazují na to, že prokázat nelegální nabytí majetku je téměř nemožné. Zemanovci proto chtějí, aby dokázání legálního původu majetku bylo přímo na dotčené osobě, která bude svůj majetek muset prokázat,“ prohlásil předseda strany Zdeněk Štengl.

Petice je k dispozici i na webu

Při začátku celorepublikové petiční kampaně dále řekl: „Chceme zastavit stále se zhoršující situaci, kdy někteří lidé během krátké doby získají majetek, který by z platu, který přiznávají, nemohli nikdy získat. Soudy kvůli bezzubým zákonům takovou situaci nemohou zvrátit a přitom by pro tyto zločince bylo propadnutí majetku tím nejhorším trestem. Podpisem pod petici máme společně šanci toto změnit.“

Petice je k dispozici ZDE

Cílem je sesbírat sto tisíc podpisů po celé republice. Vzhledem k tomu, že za prvních sedm dní petici podepsalo přes 15 tisíc lidí, nejde o cíl nereálný, naopak. Petiční kampaň potrvá až do 28. srpna, kdy lidé budou moci archy podepsat v Ostravě. K dispozici ovšem jsou i na webové stránce strany. „Každý slušný pracující občan této země by si po letech nečinnosti státu v této oblasti platnost tohoto zákona zasloužil,“ podotýká místopředseda Zemanovců a koordinátor kampaně Vladimír Kruliš.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: lze

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

Sexuální násilí

Jak se v praxi bude dokazovat, jestli byl k souloži udělen souhlas či nikoliv? Nemám nic proti tomu, že jste změnili zákon, ale k čemu to v praxi bude? Co když jedna si budou strany v tom, zda byl udělen souhlas či nikoliv protiřečit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Pohlreich zničil dnešní politiku. „Na plný kule...“

11:08 Zdeněk Pohlreich zničil dnešní politiku. „Na plný kule...“

„To, co mně na tom vadí nejvíc, je to, že tady někdo do tebe něco hustí na plný kule a snaží se tě p…