To fakt ne! Covid: Z výstupu Babiše vyplynula věc, o které se mlčí

26.10.2020 10:02

Doba je zlá, ale tohle si nepřeji. Publicista Petr Dimun se pustil do premiéra Andreje Babiše (ANO). Nelíbí se mu, jak moc český stát občany špehuje.

To fakt ne! Covid: Z výstupu Babiše vyplynula věc, o které se mlčí
Foto: reprofoto: vysílání ČT24
Popisek: Andrej Babiš.
reklama

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) prohlásil, že se lidé moc pohybují venku a zdůraznil, že šíření koronaviru se zpomalí nejvíce, když se lidé nebudou potkávat. „Kde není kontakt, není přenos,“ hřímal do kamery.

Anketa

Babiš si stěžuje, že lidé dostatečně neomezili svůj pohyb a sociální kontakty. Myslíte, že vy osobně jste omezili pohyb a sociální kontakty dostatečně?

94%
6%
hlasovalo: 14975 lidí

Publicista Petr Dimun si v této souvislosti položil otázku, zda je správné, aby stát špehoval vlastní občany přes data od mobilních operátorů a kontroloval, jak moc se hýbou či nehýbou.

Ve svém tradičním nedělním hlášení uveřejnil Babiš graf, který ukazuje, jak moc se lidé pohybují. A vynadal jim.

„Chápu, doba je zlá, ale přeci jen bychom se měli ptát, zda je správně, že nás stát s operátory takhle šmíruje. Chápal bych to při akutní situaci, kdy je lokálně potřeba řešit kritickou situaci v místě a mít online přehled o tom, kolik lidí se kde právě nachází. Ale tohle je už krok na cestě k legalizaci čínských metod. A to já se přiznám, že nechci,“ zdůraznil Dimun na sociální síti Facebook.

Novinářka Eva Paseková v diskusi pod příspěvkem Petra Dimuna konstatovala, že jí vadí jiná věc. Vadí jí, že jí někdo neustále nadává, že nedodržuje opatření, i když se spolu s rodinou snaží dodržovat opravdu všechno a omezuje kontakty s dalšími lidmi na maximum. Jen když pak poslouchá premiéra, říká si s notným nádechem ironie, že opravdu umí motivovat své spoluobčana, aby opatření dodržovali.

„Mě teda štve ta neustálá buzerace s nedodržováním. My se opravdu solidně omezujeme a každý den musím poslouchat hudrování, jak jsme hrozní a neukáznění. Opravdu motivace to dodržovat dál,“ napsala.

Vy se moc pohybujete, zlobil se na lidi Babiš

Vy se moc pohybujete, zlobil se na lidi Babiš

Moc se pohybujete, vyčinil lidem Babiš

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…