To je pecka: ČT odvysílala o „Vítězném únoru“ něco, z čeho se zblázníte smíchy, zde je VIDEO

26.02.2018 7:55

Česká televize Jihozápad přinesla sestřih ankety, kde se redaktoři ČT ptali v ulicích mezi studenty, co se stalo v únoru 1948 a čemu se říká Vítězný únor. Odpovědi byly často značně úsměvné. Pouze tři studenti z celkově třinácti oslovených odpověděli správně. Některé odpovědi se můžete dočíst níže.

To je pecka: ČT odvysílala o „Vítězném únoru“ něco, z čeho se zblázníte smíchy, zde je VIDEO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace za svobodu a demokracii a svobodné podnikání, která se koná v den výročí takzvaného vítězného února
reklama

„Věděl byste, co se stalo 25. února 1948?“ ptá se redaktor studenta, který jednoslovně odpovídá: „Nevěděl.“ „Říká vám něco Vítězný únor?“ ptá se dále.

Anketa

Je u nás ohrožena demokracie tak jako v období tzv. Vítězného února?

17%
83%
hlasovalo: 11092 lidí

Odpověď byla v podobném duchu: „Neříká vůbec,“ řekl. „Někdo vyhrál,“ myslí si jeden z dalších studentů. Pro některé má Vítězný únor dokonce souvislost s olympiádou. „Jo, to bylo něco s olympiádou, že jo,“ pronesl.

„Slyšel jsem něco takového, ale sám pořádně nevím,“ uvedl v anketě pro ČT další mladík. Jedna z oslovených slečen pak přehodila otázku zpět na redaktora. „Nevím. Vy byste to věděl, kdybyste to neměl naštudované,“ ptá se s úsměvem. Padaly také tipy, že má tzv. Vítězný únor něco společného s Němci. Jeden z dalších oslovených na výzvu moderátora zkusil zapřemýšlet. „Zapřemýšlím, ale mám tolik starostí, že si nemůžu vzpomenout,“ odpověděl. Mladá slečna, která rovněž nemá představu o tom, co znamenal Únor 1948, se snaží omlouvat neznalost historie svým věkem. Podle svých slov je příliš mladá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: sla

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nenávidím vás!“ Třesk v ODS: Pavel Novotný vypustil strašlivé věci

19:52 „Nenávidím vás!“ Třesk v ODS: Pavel Novotný vypustil strašlivé věci

Řeporyjský starosta Novotný řádil na Twitteru. V centrále ODS nebudou rádi, protože vyjevil nepěkné …