To je slovník. Propaganda, žádná novinařina. Zkušený žurnalista rozebral Newsroom, který ČT zavařil

31.07.2022 7:02 | On-line

Výtka Rady České televize, jež veřejnoprávní kanál pokárala za snahu jejího pořadu Newsroom ČT24 ukazovat na údajné „dezinformátory“, má dohru. Publicista Petr Bohuš na portálu Modrý jelen rozebral, jak redaktoři Newsroomu ČT24 přistupují k divákům a snaží se jim podsunout, co je dle nich „pravda“. „Vidíte, jak podceňují obyčejné lidi?“ spustil Bohuš k rétorice pořadu poučujícím o „přisávání dezinformací“ na lidi. Podle publicisty jde o „propagandu“ a je třeba nastolit nápravu. Pouhá omluva již ovšem stačit nebude. Jmenoval, co má ČT24 učinit.

To je slovník. Propaganda, žádná novinařina. Zkušený žurnalista rozebral Newsroom, který ČT zavařil
Foto: Screen vysílání ČT 24
Popisek: Reportáž Newsroomu ČT 24 o iniciativě Zdravé fórum

Reportáž „Covidové dezinformace“ se na diváky zpravodajského kanálu České televize vyhoupla coby část pořadu Newsroom ČT24 během 5. prosince loňského roku a tvůrci pořadu během reportáže označili občanskou iniciativu Zdravé fórum jako antivaxerskou skupinu a šiřitele nesmyslů a dezinformací.

„Dezinformace jsou teď extrémnější než v minulých vlnách, říkají o vyhrocené situaci v Česku i ve světě námi oslovení odborníci. Proč lidé pořád věří falešným zprávám? Kdo jsou ti, kdo je šíří?“ zaznělo a následně z úst redaktorky Kateřiny Šalounové bylo Zdravé fórum prezentováno divákům veřejnoprávní televize jako jeden z „kanálů“, kterými se „dezinformace“ dostávají k lidem.

Tvrdila navíc, že Zdravé fórum „mezi své příznivce šíří třeba nebezpečný výmysl, že třetí dávka očkování je zbytečná“, což měl zřejmě dokládat článek ParlamentníchListů.cz s imunoložkou Zuzanou Krátkou, který se objevil na facebookových stránkách občanské iniciativy promítaných za moderátorkou během jejího vstupu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lež, korupce a pokrytectví, evropské hodnoty dneška. Ivan David vysvětloval, jak to myslel

16:36 Lež, korupce a pokrytectví, evropské hodnoty dneška. Ivan David vysvětloval, jak to myslel

Europoslanec Ivan David (SPD) se v rozhovoru s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým mimo jiné rozmluv…