To jsem o svém muži nevěděla! Šichtařová se z plna hrdla vysmála webu, který „odhaluje dezinformátory“

15.02.2019 18:28

Ekonomka Markéta Šichtařová se vysmála serveru Manipulátoři.cz, který o jejím manželovi Vladimíru Pikorovi napsal, že i on šíří dezinformace. Dezinformace o tzv. Cášské smlouvě podepsané německou kancléřkou Angelou Merkelovou a francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem.

To jsem o svém muži nevěděla! Šichtařová se z plna hrdla vysmála webu, který „odhaluje dezinformátory“
Foto: nextfinance.cz
Popisek: Finanční analytik Vladimír Pikora

Server Echo24.cz v minulosti psal, že smlouva byla uzavřena v podstatě v utajení před veřejností. Už to není podle serveru Manipulátoři.cz pravda. Podobné nepravdy pak šířil Institut Václav Klause, publicista Ondřej Neff nebo ekonom Vladimír Pikora. Ten v lednu v textu pro Reflex.cz napsal, že Cášská smlouva je vlastně tlakem na skutečnou demokracii. „Kdyby to tak nebylo, smlouva by nebyla dlouho tajena a prošla by parlamenty. To, že byla tajná, dokládá, že tu nebyla žádná snaha o celospolečenskou dohodu,“ uvedl Pikora.

Anketa

Přejete si, aby ve volbách do Evropského parlamentu uspěly proevropské liberální strany? (TOP 09, STAN, KDU-ČSL)

4%
96%
hlasovalo: 20052 lidí

Server Manipulátoři.cz oponuje, že Cášská smlouva byla připravována téměř rok a v parlamentech obou zemí se o ní mluvilo.

„Předsedové dolních komor parlamentů promluvili vždy před poslanci dolní parlamentní komory druhého státu, že o úmyslu uzavřít novou smlouvu byla v médiích i na webech obou parlamentů průběžně informována veřejnost a že nedošlo k utajení – pokud za ně naši ‚odborníci‘ nepovažují vyvěšení na internetu,“ napsal server.

Klaus a lidé z okruhu IVK jako Vladimír Pikora tedy neříkají pravdu. Když si tyto řádky přečetla Markéta Šichtařová, manželka Vladimíra Pikory, tropila si z bojovníků proti dezinformacím žerty. Doteď prý netušila, že její manžel pochází z okruhu Institutu Václava Klause.

„Aháááá. Tak on je Pikora ‚z okruhu Institutu Václava Klause‘…? To jsou mi zajímavé novinky. Tak já až do dneška nevěděla, pro koho ten Pikora vlastně maká! Že by ‚dezinformátor‘ načapal dezinformátora, kterému nejde o poctivé informování, ale o manipulaci s veřejností PRO EU…? Aneb už tu zas máme seznamy nepohodlných osob,“ napsala na sociální síti Facebook.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

5:10 Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

Třicet milionů korun. Takovou dostala v roce 2001 česká Transparency International (TI ČR) půjčku od…