To nikdo nenapsal! Klaus ml. k případu Jágra v Číně

07.05.2019 8:02

Poslanec Václav Klaus mladší se na svém facebookovém profilu vrátil k hokejistovi Jaromíru Jágrovi a jeho cestě do Číny. Podle něj Jágr v jedné ze svých odpovědí při štvanici na něj vystihl důležitý aspekt.

To nikdo nenapsal! Klaus ml. k případu Jágra v Číně
Foto: Repro ČT24
Popisek: Poslanec Václav Klaus mladší v Událostech komentářích

„To, že přijel v osmdesátých letech do Prahy hrát hokej Mario Lemieux – nebyla žádná podpora Miloše Jakeše, ale dotyk tehdy svobodného a bohatšího západního světa. Kluci koukali, jakej mají hezkej a moderní autobus u haly a jestli nám teda propaganda nekecá, že kapitalismus předháníme v hospodářství...  Stejně tak, když vystoupili v Praze Depeche Mode – tak si všechny moje spolužačky vzaly černý oblečení a mastily ječet na koncert (nikoli hlasovat na schůzi SSM) a bolševikovi to uškodilo, nikoli pomohlo. Nevím, zda depešáky někdo kádroval, že legitimizují nedemokratický režim,“ poznamenal Klaus s tím, že za něj dobré. 

„Takže za mě dobrý a těším se na podzim na zimáku na Kladno–Litvínov (fandím teda žlutočerným),“ dodal.

Anketa

Jsou demonstrace proti Babišovi a Benešové prospěšné?

9%
87%
hlasovalo: 22010 lidí

Klaus tak reagoval na slova Jaromíra Jágra, slavného hokejisty nosící číslo 68, a text zveřejnil na svém instagramu. „Abych to vysvětlil, musíme se nejdřív vrátit o 34 let zpátky… Máme květen 1985 a na mistrovství světa do Prahy přijíždí hvězdy NHL i s hráčem číslo 66…. Mohli mu říkat, ať do toho komunistického Československa nejezdí, bůhví, co ho tam čeká… On jel, protože hokej miluje a chce reprezentovat. A v té komunistické zemi si ho všimnul jeden mladej hokejista a totálně mu to změnilo život, našel svůj idol a za pět let spolu vyhráli Stanley Cup. Asi víte, že ten hráč byl Mario Lemieux a možná, že kdyby do ‚nepřátelské‘ Prahy nepřijel, tak by nevznikla celá story o hráči s číslem 68… Chci tím říct, že kdyby se mi v Číně povedlo něco podobného a změnil bych i jenom jeden život, není to málo, je to víc než 0 a má to význam!!! Vy si možná říkáte, že píšu nesmysl – není to nesmysl. Já to totiž zažil. Moc bych si přál, aby se lidé někdy trochu zamysleli dřív, než někoho odsoudí anebo si aspoň dali otázku. Co bych udělal já, jak bych se zachoval já, kdybych byl v jeho situaci,“ poznamenal Jágr u snímku Velké čínské zdi. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

20:02 Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

Senátor Přemysl Rabas pozval veřejnost na akci, která chce připomenout první návštěvu československé…