To způsobí šok: Petr Uhl hovořil o prospěšnosti Vladimira Putina a o Rusku

26.07.2016 6:52

Občanský aktivista Petr Uhl předestřel v rozhovoru pro server Neovlivní.cz svůj pohled na Ukrajinu, Rusko a ruského prezidenta Vladimíra Putina. Onen pohled je zajímavý už tím, že Uhl odmítá vycházet ze západních předpokladů pohledu na Rusko. Uhl zdůrazňuje, že Putin má i svou pozitivní stránku, a to především v tom, že brání amerikanizaci Ruska.

To způsobí šok: Petr Uhl hovořil o prospěšnosti Vladimira Putina a o Rusku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Uhl

Anketa

Ministerstvo vnitra tvrdí, že migrační krize odezněla. Má pravdu?

1%
99%
hlasovalo: 10437 lidí

Ačkoli se levicový občanský aktivista Petr Uhl nejprve bránil tomu, aby vyjevil svůj názor na současné Rusko a jeho současného prezidenta Vladimira Putina, nakonec tak přece jen učinil. Je přesvědčen, že Putin má i pozitivní stránky.

„No třeba to, že brání ještě větší homofobii, že brání ještě většímu přijímání amerických zákonů do ruského zákonodárství, které se týkají zahraničních agentů. Ty zákony jsou opisované, překládané z amerického originálu. A on tomu ještě brání. Takže je to složitější. Když si lidi stěžují, že v Rusku mají zákon, který zavazuje občanské sdružení, spolek, který má příjmy z ciziny, aby to hlásil a označil se za zahraničního agenta, tak to je převzaté ze Spojených států,“ prohlašuje Uhl.

Celý rozhovor naleznete zde

Jenže tady se o tom nediskutuje, předpokládá se, že Západ je bílý, zatímco Rusko černé. Ale tak to podle Uhla rozhodně není. Stejným způsobem je omezována i debata o Ukrajině. „Amerika a NATO nemůžou připustit, aby se nějakým způsobem diskutovalo o Ukrajině. Aby se ty kulturně politické, tradiční věci, které tam jsou – pravoslaví, homofobie, kozáci, paternalismus, domácí násilí a to všecko, co existuje v nějakých podobách jak v té velké Ukrajině, tak na Donbase – nějakým způsobem hodnotily z pohledu, jakou politickou orientaci nabraly,“ pokračuje v popisu situace aktivista.  Podle jeho názoru bychom neměli zapomínat např. ani na to. že Stalin byl sice tyran, ale tyran, který vyvedl střední Asii z otroctví a nechal vzdělat ženy.

V České republice prý nevidí žádný podstatný levicový politický proud. Komunistickou stranu nepovažuje za levicovou, podle jeho názoru jde spíše o  „trezor“, v němž jsou uloženy všechny nacionální a další předsudky, kterých komunisté stále dokola využívají. Do značné míry to prý platí i o sociální demokracii.

Ze světových osobností si prý cení papeže Františka, jenž se podle Uhlova názoru chová lidsky. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman a ČEZ. Erik Best má vážné zjištění

14:52 Zeman a ČEZ. Erik Best má vážné zjištění

Ve svém posledním slově se český novinář amerického původu Erik Best věnuje ČEZu a machinacím v jeho…