Tolik policistů? Ze srandy? V hospodě po večerce. Dusno na kameru

05.12.2021 22:41

Jihomoravští policisté se v Brně během sobotní večera vydali na kontrolu restaurací a barů, aby dohlédli na dodržování vládních opatření ve formě uzávěry restaurací, barů a klubů mezi 22.00 a 05.00. Z pětice podniků byly tři v pořádku, ve zbylých však došlo i na pokuty. Ty přitom padaly i za to, že měl někdo na ulici ve svém nápoji alkohol. Celou akci natáčela televize CNN Prima NEWS a došlo i na ostré chvíle. „Vy si tady hrajete jako na co?“ vyslechl si štáb a následovala potyčka.

Tolik policistů? Ze srandy? V hospodě po večerce. Dusno na kameru
Foto: Repro CNN Prima News
Popisek: Štáb CNN Prima News kontroluje s policisty uzavření restaurací

Anketa

Obstál Adam Vojtěch coby ministr zdravotnictví?

31%
64%
hlasovalo: 47341 lidí
Kvůli nařízení vlády v demisi premiéra Andreje Babiše (ANO) nesmějí mít restaurace, bary či kluby budou muset mít zavřeno mezi 22.00 a 05.00 a policisté v posledních dnech často dohlížejí, jak je toto opatření dodržováno. Na jednu z policejních akcí se zaměřil i štáb CNN Prima NEWS.

Záběry ukazují skupiny policistů, jak postupně obcházejí jednotlivé podniky. „V pořádku! Nikdo tady není,“ je spokojen jeden ze zasahujících v prvním ze zařízení.

Reportáž k vidění ZDE

V následně navštívené pivnici už však policisté naleznou hosty, a to je přitom již patnáct minut po 22. hodině. Zatímco někteří ze třicítky dopíjejících hostů se ihned odebrali k odchodu, jiní odmítali příslušníky uposlechnout.

„Takže jste dojeli v tomto počtu do jedné hospody jen tak? Ze srandy?“ vyslýchá u jednoho stolu návštěvníky zasahující policista a vyzývá je k odchodu.

Právě k odchodu je následně vyzván i samotný štáb CNN Prima NEWS, kde jej konfrontuje i jeden z mužů. „Vy si tady hrajete jako na co? Vy tady natáčíte nějakou hospodu, která tu má jako ‚nelegálně otevřeno‘?“ pustil se do reportérů. Na štáb měl někdo zavolat i policii.

Z kontrolovaných pěti podniků byly tři po 22. hodině zavřené, ve dvou zbývajících však padaly i pokuty.

A nejen v nich, pětistovku musela zaplatit i žena, která se napila drinku venku na ulici – byl totiž s obsahem alkoholu, což je rovněž zakázáno.

Policie od listopadu řešila v Česku už více než osm tisíc přestupků proti covidovým opatřením. Od listopadu policie rozdala 800 pokut a 1 800 případů skončilo ve správním řízení. Za porušení opatření lidé platí částky od několika stovek až po deset tisíc.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Legální migrace je nezbytná. Půl milionu IT odborníků Evropa potřebuje. Toto hustí v Bruselu úředníci do poslanců

6:31 Legální migrace je nezbytná. Půl milionu IT odborníků Evropa potřebuje. Toto hustí v Bruselu úředníci do poslanců

„Evropa bude potřebovat jen v následujícím desetiletí půl milionu IT odborníků, které nebude mít, po…