Tomáš Cikrt: Šarlatánství, bláznovství, ostuda! Oligarchové se Zemanem v zádech nám tu zavádějí čínskou medicínu

17.06.2015 12:42

Bývalý mluvčí ministra zdravotnictví Tomáše Julínka a současný šéfredaktor webu Zdravotnickýdeník.cz se na svých stránkách pozastavuje nad otevřením vědeckého centra tradiční čínské medicíny při Fakultní nemocnici v Hradci Králové. S invazí čínského šarlatánství, jak jej nazývá, do českého zdravotnictví nesouhlasí.

Tomáš Cikrt: Šarlatánství, bláznovství, ostuda! Oligarchové se Zemanem v zádech nám tu zavádějí čínskou medicínu
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Tomáš Cikrt

„Protestuji proti tomuto bláznovství, které prolamuje bariéru mezi vědou a šarlatánstvím a které je zcela zbytečné a ostudné. Nemohu uvěřit tomu, že se na něm podílí ministr zdravotnictví i šéf vakcinologické společnosti,“ podotýká s tím, že nechápe, jak je možné, že si oba pánové nekladou otázku, co Číňané za své peníze investované do kliniky očekávají. 

Podle Cikrta se u nás „čínské služby“ objevily až v době obchodů s Čínou exministra obrany Jaroslava Tvrdíka a bývalého ministra zdravotnictví Jana Růžičky. „S českými oligarchy i prezidentem republiky v zádech začali lobbovat za prosazování čínských zájmů v Česku,“ píše Cikrt. „Bez diskuse v Parlamentu i většího zájmu veřejnosti tu najednou máme množství různých smluv a memorand, které Česko zavazují spolupracovat s Čínou, jako kdyby to ani nebyla totalitní země, která má své disidenty, popravy, kšefty s lidskými orgány a vedoucí úlohu jedné strany,“ konstatuje bývalý mluvčí. 

Původní text ZDE.

Dle Cikrta český pacient tzv. tradiční čínskou medicínu nepotřebuje. „Ona si totiž na medicínu jenom hraje, ale její podstata je šarlatánská. Vznikla z nouze,“ říká s tím, že tradiční čínská medicína je jeden z nejúspěšnějších propagandistických klamů, které Západ přejal z Východu. V samotné Číně se prý majetní lidé léčí pomocí západní medicíny, ta tradiční čínská zbývá pro chudé a jako vývozní artikl.

„Požaduji přísný dohled nad nehorázným ‚výzkumem‘ tradiční čínské medicíny v hradecké fakultní nemocnici. A prosím členy etické komise (doufám, že tam nějaká bude), aby nedovolili pacientům trpět bolestí a nenechali je obelhávat. Český pacient nemá koho vzývat a rudé knížky se už u nás nenosí,“ uzavírá Cikrt.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

13:42 Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

Dnes se v Otázkách Václava Moravce setkali předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, nejvyšší státní…