Tomáš Halík vynadal českému národu: Jsem otřesen. Zkazil vás Zeman. Uprchlíci od nás utíkají a nestojí o nás

17.02.2016 15:00

Takříkajíc doběla se rozpálil kněz Tomáš Halík v dnešním vystoupení na stanici Dvojka Českého rozhlasu v pořadu Jak to vidí. Důvodem jeho rozčilení jsou postoje prezidenta Miloše Zemana a některých dalších českých politiků k současné migrační krizi.

Tomáš Halík vynadal českému národu: Jsem otřesen. Zkazil vás Zeman. Uprchlíci od nás utíkají a nestojí o nás
Foto: David Hora
Popisek: Tomáš Halík na přednášce v Písku

Halíkovi se ale také nelíbí současné protesty proti muslimům. Připomínají mu totiž začátky nacismu. Protože kdo má jiný názor než demonstranti, sklízí jen nenávist.

Prezidentovi se podařilo morálně zkazit klima v naší společnosti

„Jsem hluboce otřesen stavem české společnosti. Tomu, jak se některým demagogům včetně prezidenta republiky podařilo morálně zkazit klima v naší společnosti,“ říká Tomáš Halík. Myslí si, že hysterie panující kolem uprchlíků je zbytečná.

Celý text včetně audionahrávky je ZDE

A proč zastává tento názor? Protože u nás přece žádní uprchlíci nejsou. „Nestojí o nás. A spíš od nás utíkají. Lidé, kteří nikdy neviděli muslima, demonstrují a křičí,“ rozohnil se Halík ve vysílání.

Lidé, ke kterým mluví Bartoš nebo Konvička, čekají na nového Hitlera

Podle jeho názoru lidé, kteří nadšeně přikyvují, když k nim mluví takoví politici jako šéf krajně pravicové Národní demokracie Adam B. Bartoš nebo lídr Bloku proti islámu Martin Konvička, tak vlastně „čekají na nového Hitlera“.

Halík se domnívá, že to, co prezident Zeman hlásá o řízené invazi migrantů do Evropy, kterou má islamizovat, je nesmysl. „Je to úplně stejné, jako když nacisté tvrdili, že židé potřebují krev křesťanských panen do macesů. Má to stejnou hodnotu. Je to jen poplašná zpráva, která má v lidech vyvolat strach a nenávist!“ myslí si známý český kněz.

IS jde o vyvolání války mezi islámem a Západem

Podle něj také nepřesně odlišujeme islám a islamistický terorismus, jaký dělá tzv. Islámský stát (IS). „IS nejde o zabíjení lidí. To je jen prostředek. Jde jim o vyvolání války mezi islámem a Západem,“ tvrdí Halík s tím, že kdo nerozlišuje mezi islámem a extremisty, naprosto plní cíl islamistů. Tedy napomáhá střetu civilizací, ve který věří islamisté i islamobijci u nás i v Evropě. „A to je opravdu strašně nebezpečné!“ varuje Tomáš Halík.

Nicméně přiznal, že za své názory na migraci sklízí od lidí velkou nenávist. „Každou hodinu dostávám neobyčejně sprosté a agresivní e-maily od lidí, kteří mě nikdy neviděli a určitě nečetli ani jednu knihu. Proklínají mě, přejí mi smrt,“ svěřil se. Prý je ale i tohle lepší než mít jejich obdiv. „Kdyby mi tito lidé tleskali, tak to bych se zděsil. Ať tleskají Zemanovi, Klausovi a dalším,“ prohlásil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do p*dele, kde je nový Menšík a Kopecký? Proč tam nedáte Nárožného? Slavný Čech se rozčílil na filmaře

7:45 Do p*dele, kde je nový Menšík a Kopecký? Proč tam nedáte Nárožného? Slavný Čech se rozčílil na filmaře

Designér a herní vývojář Daniel Vávra se na svém facebookovém profilu vyjádřil k podle svých slov ot…