Tomáš Klvaňa: Merkelová není naivní a uprchlíky do Evropy nepozvala. To jen média dezinterpretují...

09.01.2016 14:59

Novinář a komentátor Tomáš Klvaňa prý ze sebe potřeboval dostat jeden názor, který, jak uznává, bude pro mnohé čtenáře asi poněkud kontroverzní. Německá kancléřka Angela Merkelová podle něj totiž do Evropy imigranty nepozvala a její slova byla jen dezinterpretována médii.

Tomáš Klvaňa: Merkelová není naivní a uprchlíky do Evropy nepozvala. To jen média dezinterpretují...
Foto: hns
Popisek: Jeden ze studentských vůdců Tomáš Klvaňa

„Irituje mě, jak se v médiích, a i v českých médiích, referuje o tom, že Angela Merkelová pozvala do Evropy stovky tisíc migrantů,“ zlobí se na videu viceprezident Aspen Institute (mezinárodní nezisková organizace a think-tank zaměřený na současné globální problémy, pozn. red.) na novináře. Podle Klvani jen v situaci, kdy se na srbsko-maďarských hranicích hromadily tisíce nešťastníků, chtěla Merkelová pomoci.

„Ti lidé měli za sebou stovky, možná tisíce kilometrů strastiplné cesty a najednou nikdo nevěděl, co s nimi bude, a nikdo se nechtěl ujmout odpovědnosti za jejich osud,“ poznamenává novinář, podle kterého tak německá kancléřka rozhodně nezměnila politiku EU, ale vinu podle něho nesou mnohá světová, ale i česká média, která podle něj situaci popsala tak, jak sama potřebovala.

Videoblog s názorem Tomáše Klvani můžete zhlédnout ZDE.

Celý Klvaňův text v přepisu:

„Irituje mě, jak se v médiích, a i v českých médiích, referuje o tom, že Angela Merkelová pozvala do Evropy stovky tisíc migrantů. Ona nikoho nepozvala, ona reagovala ve velmi nešťastné situaci, kdy v Maďarsku na srbsko-maďarských hranicích a jinde se začaly hromadit tisíce nešťastníků před zimou. Ti lidi měli za sebou stovky, možná tisíce kilometrů strastiplné cesty a najednou nikdo nevěděl, co s nimi bude, a nikdo se nechtěl ujmout odpovědnosti za jejich osud. No a v tu chvíli Merkelová prostě řekla, že ty imigranty, kteří v té době byli v Maďarsku, pustí do Německa a postará se o ně. To neznamená, že změnila politiku Evropské unie, že pozvala všechny uprchlíky ze Sýrie. To znamenalo ten jeden krok, ale stejně o tom média informovala tak, že to vlastně dezinterpretovala, že řekla Merkelová, naivní Merkelová nám pozvala do Evropy statisíce imigrantů,a v takové situaci si myslím, že v podstatě politik nemá šanci komunikovat nic, co je byť jen trošku složitější věc, protože média si to nakonec stejně interpretují tak, jak potřebují.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drsné. Klaus starší nasypal „čučkařům“ z BIS další sůl do ran. A pak se vytočil, když mu připomněli Kliniku

16:56 Drsné. Klaus starší nasypal „čučkařům“ z BIS další sůl do ran. A pak se vytočil, když mu připomněli Kliniku

Druhý český prezident Václav Klaus znovu veřejně vystoupil. Během ledna již podruhé. Poté, co 1. led…