Zakaria poukazuje na to, že král Abdalláh byl považován za reformátora, jenž se zasloužil o modernizaci země. Přesto konstatuje, že těch změn ještě stále není dost. Ženy v Saúdské Arábii i nadále nesmí samostatně řídit automobil a jsou jim upírána i mnohá další práva. Podle Zakarii se země stále drží velmi rigidní verze islámského náboženství a uplatňuje segregaci pohlaví. „Pokud srovnáváme Saúdskou Arábii se Spojenými státy či Velkou Británií, potom s Vámi souhlasím. Když ale přihlédneme k tomu, v jakém regionu se země nachází, potom pod vedením Abdalláha učinila Saúdská Arábie značný pokrok. A já věřím, že bude země v nastoleném kurzu i nadále pokračovat.“, přeje si Blair.
V další otázce Zakaria upozorňuje na poněkud nejasnou roli Saúdské Arábie v oblasti radikálního islámu. Bývalý britský ministerský předseda Velké Británie je tedy dotazován, jestli považuje Saúdskou Arábii za součást problému, či součást řešení. „Jsem přesvědčen, že Saúdská Arábie se pozitivně podílí na řešení problémů spojených s radikálním islámem. Platí to zejména pro období po událostech 11. září 2001, které tuto zemi šokovaly stejně jako nás. Saúdská Arábie je tedy v tomto boji jednoznačně naším spojencem,“ má jasno Blair.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro