Toto chystá Rusko. Černé na bílém

07.01.2016 12:21

Rusko bude pokračovat v neohlášených masivních vojenských cvičeních i přesto, že tato praxe je kritizována Západem. Cvičení totiž patří mezi hlavní úkoly pro letošní rok, které definoval ruský generální štáb. Píše o tom server iDnes.cz.

Toto chystá Rusko. Černé na bílém
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Ruska

Mezi hlavní úkoly patří i dodávky nových či modernizovaných zbraňových systémů včetně dvou set letounů nebo raketových systémů.

Podle dokumentu, který se objevil už na prosincovém rozšířeném bilančním jednání Rady ministerstva obrany, musí růst bojová síla ruských ozbrojených sil. „Naplněnost musí být na úrovni 93 procent. Počet vojáků s kontraktem musí být 384 tisíc,“ uvádí se v dokumentu. Zároveň se zde také píše to, aby byly všechny státní objednávky důsledně splněny a dodány včas. 

Zásadním přezbrojením má projít především šest mechanizovaných praporů, které mají získat nové tanky a bojová vozidla pěchoty. Na 200 nových či modernizovaných letounů čekají pro změnu vzdušné síly, dvě nové víceúčelové ponorky a sedm válečných lodí má získat ruské námořnictvo.

Původní text čtěte ZDE.

Kromě definice úkolů však Rusko také aktualizovalo svou národní bezpečnostní strategii. Země vidí hlavní hrozby v prozápadních revolucích v postsovětském prostoru, v americké politice zadržování Ruska a v rozšiřování NATO k ruským hranicím.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Apolena Rychlíková, Respekt, Jan Čulík, Jindřich Šídlo, Český rozhlas a další odsoudili Štěpána Kotrbu. Ale Pražský hrad...

13:51 Apolena Rychlíková, Respekt, Jan Čulík, Jindřich Šídlo, Český rozhlas a další odsoudili Štěpána Kotrbu. Ale Pražský hrad...

Kolem analytika Štěpána Kotrby je stále živo. Kauza, ve které měl údajně na sjezdu ČSSD napadnout sv…