Třeba se vláda snaží promořit Česko a nepřiznat to. Vážný odhad

19.01.2022 10:28 | Glosa

Komentátor MF Dnes Petr Kolář má za to, že žijeme v době covidového šílenství. Šílenství, na kterém svůj podíl nese i vláda Petra Fialy (ODS), resp. ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). I když si prý ani náhodou nemyslí, že by za to mohla jen vláda. Covid je podle něj velmi nevyzpytatelný.

Třeba se vláda snaží promořit Česko a nepřiznat to. Vážný odhad
Foto: Repro Youtube
Popisek: Koronavirus SARS CoV-2

„Nikdy jsem nepatřil k lidem, kteří covid studovali na „vysoké škole života“, nejvědečtější poznatky o něm nalézají na sociálních sítích a domnívají se, že za všechno může vláda. Covid je zkrátka nevyzpytatelný a dělá si, co chce,“ začal Kolář v textu, který nazval „Příběhy covidového šílenství“.

Následně předestřel příběh, ve kterém nejprve na konci roku covidem onemocněly jeho dvě děti a žena, zatímco on a druhé dvě děti zůstali negativní. Ale v lednu začalo nové covidové kolo.

„Na počátku ledna se začal masivně šířit omikron. Zároveň s tím se paradoxně uvolnila opatření. Respektive se totálně změnila. Dnes už téměř nikdo neví, co vlastně platí. Netušila to dokonce ani naše dětská lékařka, které jsme volali, když přišel pozitivní výsledek PCR testu staršího syna,“ napsal Kolář.

A to byl prý vlastně teprve začátek. Velké věci se začaly dít poté, co dcera odjela na plánovaný školní lyžařský kurz. Před kurzem všichni účastníci podstoupili antigenní test, který ukázal, že jsou všichni účastníci negativní. Po návratu z kurzu se ukázalo, že jeden z účastníků byl covid pozitivní a dceři začalo být také špatně.

„Hygiena ale karanténu nenařídila, takže v pondělí nástup do školy. S tím, že všichni budou nosit roušky, mít jindy přestávky, aby se nepotkali s ostatními dětmi, a na oběd půjdou raději v jedenáct, kdy v jídelně nikdo není. Dceru jsme přesto raději nechali doma, protože jí ráno nebylo vůbec nic. Odpoledne ji bolelo břicho a teploty šplhaly ke čtyřicítce. Takže PCR test a čekání na zprávy ze školy,“ pokračoval Kolář.

Komentátor si v této souvislosti položil otázku, zda má smysl, aby vláda nakupovala antigenní testy, když ty podle všeho, především podle vyjádření odborníků, mutaci omikron často vůbec neodhalí. Jednou z možností podle Koláře je, že se vlastně vláda snaží promořit celou společnost, aniž by to otevřeně přiznala.

„Anebo jde holt o pokus, jak ‚promořit' všechny a nikomu o tom neříct. Snad to dobře dopadne…“ vyjádřil naději Kolář.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: mp

Bc. Lucie Šafránková byl položen dotaz

Vládní paskvil

Paní poslankyně, máte sice pravdu, že návrh zákona o třech pásmech u paušální daně je skutečně paskvil. Já jsem přesně ten, kdo balancuje na hraně 1000000 Kč příjmů a se zvyšující se inflací jej asi nakonec překročím. To co navrhujete vy by mně osobně sice vyhovovalo, nicméně v globálu to sotva lze ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plánované. Už před Ukrajinou. Dan Vávra k cenzuře, jasné důkazy

13:27 Plánované. Už před Ukrajinou. Dan Vávra k cenzuře, jasné důkazy

„Během půl roku tu probíhá systematická činnost s cílem ovládnout mediální prostor. O tom není pochy…