Trest Jardovi Jágrovi za Babiše? Nové informace

28.01.2022 22:55

Středočeská hejtmanka Petra Pecková se ohrazuje proti tvrzení časopisu Blesk, že kraj odstoupil od financování rekonstrukce zimního stadionu v Kladně, na kterém se proslavil legendární hokejista Jaromír Jágr. Předchozí vedení kraje podle hejtmanky financování rekonstrukce pouze slibovalo před volbami a pro kraj k přispění na opravy neexistuje žádný závazek.

Trest Jardovi Jágrovi za Babiše? Nové informace
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Jaromír Jágr v duelu proti pražské Slávii, březen 2021

Anketa

Máte důvěru v prof. Jiřího Berana?

91%
5%
hlasovalo: 23548 lidí

Pecková se k rekonstrukci zimního stadionu v Kladně vyjadřovala po uveřejnění článku v časopisu Blesk na téma stagnace oprav. Článek tvrdí, že se na rekonstrukci kladenského „zimáku“ měl rovným dílem podílet stát s krajem a městem, hovoří však o zodpovědnosti politiků z hnutí ANO. „Schillerová, Pokorná Jermanová, Hnilička. Tři politici za hnutí ANO – ministryně financí, středočeská hejtmanka i šéf agentury NSA – v září slibovali na tiskovce vedle sedícímu Jágrovi, jak jeho polorozpadlý zimák společně vyspraví – chyba,“ stojí v článku o nedokončené rekonstrukci za 470 milionů.

„Konstatuji – předchozí vedení kraje nezanechalo žádný písemný závazek, že kraj rekonstrukci bude financovat. Jen slibovali před volbami. Od mého nástupu na kraj ani mě, ani nikoho z kolegů, ani odbory nikdo z Kladna, ani primátor Volf, ani Rytíři Kladno, ani Jaromír Jágr nekontaktoval,“ ohradila se Pecková vůči zodpovědnosti současného vedení Středočeského kraje.

Oddělení sportu dle ní neeviduje žádnou žádost o individuální dotaci města Kladna na spolufinancování rekonstrukce zimního stadionu a do Fondu sportu žádnou žádost město Kladno též nepodalo.

Že z úst politiků dost možná šlo jen o předvolební sliby, odkrývá i Berounský Deník, citující primátora Kladna Milana Volfa. „I přes snahu Jaromíra Jágra, kterou oceňuji, jsem od začátku měl obavy, aby nezůstalo jen u slibů a celá investice nespadla na bedra města. A tak to zatím bohužel je. Věřím, že se naplní alespoň příslib od NSA, kde se ale stále nemůžeme dopátrat zdárného konce, přestože jsme už v červenci minulého roku podali žádost a předložili všechny požadované dokumenty. Dokud nebude státní dotace jistá, nemůžeme si dovolit přidělit vysoutěženou zakázku a začít další část stavebních prací. Nejpádnějším důvodem je, že dotace se dá využít pouze na dosud nezaplacené položky,“ uvedl.

Deník rovněž připomíná, že v září 2020  při návštěvě kladenského zimního stadionu někdejší hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO), předseda NSA Milan Hnilička (ANO) i ministryně financí Alena Schillerová (ANO) slibovali, že pomoc z jejich stran přijde, nyní však všechny náklady spadly na město.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Tomio Okamura byl položen dotaz

Co tedy navrhujete vy?

když odsuzujete názor, že se mají ukrajinští uprchlíci začlenit do společnosti?(,,Za naprosto neuvěřitelná pak považuje slova poslance TOP 09, že z uprchlíků se již zanedlouho stanou čeští občané, protože musíme smazat rozdíl mezi uprchlíky a českými občany.") Nikdo neví, kdy válka skončí a co bude ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Totální obrat vlády. Ostuda. Petr Holec a převratné zprávy

8:18 Totální obrat vlády. Ostuda. Petr Holec a převratné zprávy

Vláda uvažuje o vytvoření speciálního elektrického tarifu pro drobné odběratele. Čili došlo na slova…