Tripartita bude debatovat o plánu k růstu ekonomiky, zúčastní se i Zeman

20.10.2014 6:42

Členové vlády, odboráři a zaměstnavatelé se dnes chystají projednat akční plán na podporu hospodářského růstu a zaměstnanosti. Zasedání by se měl zúčastnit i prezident Miloš Zeman. Je to už jeho druhá návštěva na tripartitě. Poprvé na jednání se zástupci kabinetu, odborových svazů a podniků zavítal loni v červnu.

Tripartita bude debatovat o plánu k růstu ekonomiky, zúčastní se i Zeman
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident je evidentně dobře naladěn

Zeman je zřejmě vůbec první český prezident, který na jednání se zástupci kabinetu, odborových svazů a podniků přišel. Už dřív řekl, že tripartitu považuje za velmi důležitou. Ministři, předáci i zaměstnavatelé si jeho loňskou návštěvu velmi pochvalovali. Hlava státu poté prohlásila, že by se pak zasedání chtěla účastnit "více méně pravidelně", pokud by se osvědčila i její případná další návštěva.

Tripartita se na počátku září shodla na tom, že k projednávání plánu na podporu hospodářského růstu přizve i prezidenta. Podle všech tří stran by Zemanův přínos do diskuse mohl být velmi zajímavý. Materiál obsahuje souhrn opatření ke zjednodušení administrativy pro podnikatele, k posílení exportu, cestovního ruchu či investic i ke zvýšení zaměstnanosti. Vedle tohoto dokumentu by se měla tripartita zabývat i situací v zemědělství, opatřeními při výběru daní, řešením problému lodní dopravy či přípravou novely nového občanského zákoníku.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šlachtu do voleb zmlátí. Přišlo to z nečekaného místa

14:54 Šlachtu do voleb zmlátí. Přišlo to z nečekaného místa

Známá advokátka a politická aktivistka Klára Samková sdílela své postřehy z předvolební kampaně. Bab…