Informace o předávání informací Demokratické straně přinesla FBI. Podle ní ale jejich příjemci nikdy na e-maily neodpovídali a nejspíš je ani nečetli, takže nic neporušili.
Samotnou práci hackerů zpravodajci odsoudili jako „snahu podnítit neshody a podkopat důvěru v náš volební proces“.
Trumpova kampaň již v červnu obvinila Írán z pokusu o hackerský útok. Od konce června se podle informací FBI měli Íránci začít pokoušet předávat materiály vládnoucí straně a americkým zpravodajským agenturám.
Nyní FBI vzkázala, že jejich aktivity sleduje. Současně zdůraznila, že sleduje i případné aktivity z Ruska a Číny. Tyto země se podle nich „pokoušejí určitým způsobem prohloubit rozdělení v americké společnosti ve svůj vlastní prospěch a považují volební období za okamžiky zranitelnosti“.
Mluvčí Trumpovy kampaně sdělila, že Írán se zjevně snaží pomáhat Bidenovi a později Harrisové, protože správně předvídá, že Trump by jako prezident obnovil přísné sankce, které na zemi byly uvaleny za jeho vlády.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jakub Vosáhlo
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.