Turek před kamerami: Polovina lidí už jela na dálnici víc než 130. Špatný zákon

22.04.2025 23:23 | Monitoring

Europoslanec Filip Turek (nestr. za Motoristy sobě) opět rozvířil veřejnou debatu svým kontroverzním chováním za volantem. Fotografie z jízdy, na níž výrazně překračuje povolenou rychlost, vyvolala vlnu kritiky. Turek v pořadu 360° na CNN Prima News mluvil o zastaralých dopravních předpisech a o mediální kampani, zatímco ministr dopravy Martin Kupka (ODS) jeho počínání označil za pokrytectví a nebezpečný příklad pro veřejnost.

Turek před kamerami: Polovina lidí už jela na dálnici víc než 130. Špatný zákon
Foto: Repro YouTube
Popisek: Filip Turek

Filip Turek na sociálních sítích minulý týden zveřejnil fotografii, na které uhání po dálnici přes 200 kilometrů v hodině a současně drží v ruce mobilní telefon. Za své jednání se neomluvil, ani se od něj nedistancoval, což vyvolalo kritické reakce nejen mezi politiky, ale i v části veřejnosti. Objevují se otázky, zda jde o promyšlenou součást PR strategie, nebo o reálné bezpečnostní riziko. Kauza tak nadále eskaluje i kvůli způsobu, jakým na ni Turek reaguje.

Turek: Jezdím jako všichni ostatní. Dělat, že nikdo nikdy nepřekročil 130, je pokrytectví

Na otázku, co bylo jeho motivací zveřejnit na sociálních sítích fotografii, na níž výrazně překračuje povolenou rychlost, Filip Turek reagoval s tím, že je to normální, pokud člověk musí týdně ujet tisíce kilometrů, zmínil i cestu po německé dálnici do Bruselu a přejíždění mezi kongresy.

„Dělat, že nikdo nikdy nepřekročil 130ku na dálnici, to odmítám. Je to zákon, který nedodržuje polovina obyvatelstva. Polovina lidí na dálnici určitě někdy jela nad 130,“ řekl Filip Turek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Je to pravda?

Je pravda, že jste loni koupil nemovitost za skoro 400 milionů? A proč nechcete říci, o co šlo? To mi přijde divné a taky to, jak to, že to není dohledatelné třeba v nějakém katastru. Obecně, jak pak hlídat, kdo co má a nemá a na co má nebo nemá nárok (teď myslím třeba i obyčejné lidi, co chtějí něj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jakob v ráži. Zaútočil na Turka a pochválil Fialu

20:49 Jakob v ráži. Zaútočil na Turka a pochválil Fialu

Řídí ministerstvo životního prostředí ministr Igor Červený (Motoristé), nebo „maskot“ Filip Turek? V…