U Moravce se bude mluvit o boji s korupci. Úspěchy vlády představí Pospíšil

29.01.2012 8:28

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) a mluvčí stínové vlády pro boj s korupcí Marie Benešová ČSSD) budou hlavními hosty pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Jejich ústředním tématem bude boj s korupcí. Jak se vládě daří rozkrývat kauzy jako MUS či problematiku pronájmu gripenů?

U Moravce se bude mluvit o boji s korupci. Úspěchy vlády představí Pospíšil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Moravec ve svém diskuzním pořadu

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) bude hlavním hostem pořadu Otázky Václava Moravce České televize. V oponentní pozici k němu zasedne mluvčí stínové vlády ČSSD pro boj s korupcí Marie Benešová. Třetím hostem bude David Ondráčka, ředitel, Transparency International ČR. Ústředním tématem jejich střetnutí však nebude jen boj s korupcí, bude otevřena otázka nového občanského zákoníku.Jak si stojí vládní protikorupční strategie jako celek? Řeč přijde na vyšetřování korupčních kauz provázejících např. pronájem stíhaček gripen, případ Mostecké uhelné společnosti, kauza Pražského dopravního podniku a další. Dočká se každý oznamovatel korupce ochrany?

Hosté pořadu se však nebudou věnovat pouze problematice korupce. Dotknou se také otázky přímé volby prezidenta, zmírnění dopadu exekucí či aktuální potřeba doplnit Ústavní soud ČR.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Žantovský účtuje: Padesát tisíc na akci akademiků se má vracet. A co náklady na „milou akci“ Prague Pride, před kterou hodně lidí raději odjíždí z Prahy?!

8:15 Petr Žantovský účtuje: Padesát tisíc na akci akademiků se má vracet. A co náklady na „milou akci“ Prague Pride, před kterou hodně lidí raději odjíždí z Prahy?!

TÝDEN V MÉDIÍCH Novináři a politici dali dohromady dvě akce, které přitom neměly vůbec nic společnéh…