¨Židlochovice vyhláškou zakázaly hazard v celém městě, ministerstvo však povolené terminály nezrušilo, informoval dnes ČTK Matěj Hollan ze sdružení Brnění, které bojuje proti hazardu. Podobnou stížnost již schválily také Klatovy a České Velenice na Jindřichohradecku. K soudu ji podají v příštích dnech. ÚS se asi bude věcně zabývat jen jednou stížností, která poslouží jako precedens. "Pokud obce uspějí, bude to znamenat, že všechny obce v celé republice mohou okamžitě regulovat veškeré druhy hazardních přístrojů, i ty povolované ministerstvem," uvedl Hollan.
Automaty prý zvyšují kriminalitu v obci
Židlochovice ve stížnosti navrhují zrušení jednotlivých terminálů. Žádají také zrušení přechodného ustanovení loterijního zákona, kvůli kterému platí vydaná povolení na terminály ještě tři roky. Podle Hollana tak obce do roku 2014 přicházejí o právo regulovat hazard. "Návrh na zrušení přechodného ustanovení vychází z toho, že ÚS loni opakovaně řekl, že tato pravomoc se obcím vzít nedá," uvedl Hollan.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk, mp