Ukradené maily premiéra Sobotky: Policii spadla do klína stopa. Jde o Jana Fischera

22.02.2016 7:36

Horkou stopu dostali podle MF Dnes do ruky detektivové, kteří vyšetřují krádež e-mailů premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Před několika dny totiž redakci deníku Blesk nabídl anonym další ukradené e-maily, a to ze schránky ministra financí Andreje Babiše a bývalého premiéra Jana Fischera.

Ukradené maily premiéra Sobotky: Policii spadla do klína stopa. Jde o Jana Fischera
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Fischer

A právě Fischerovy e-maily jsou stopou. V době, kdy byl totiž Fischer úřednickým premiérem, vznikla neonacistická skupina působící pod hlavičkou webu White Justice. Policie tak nyní zkoumá, zda stejní lidé nestojí i za krádeží korespondence nynějšího premiéra.

Neonacisté ze skupiny White Justice již dříve plánovali útoky na elektrárny, zaměřovali se také na židovský původ Jana Fischera. V plánu prý měli dokonce únos jeho syna. V roce 2009 bylo zatčeno hned dvanáct lidí z této skupiny, od soudu však odešli maximálně s podmíněnými tresty.  

Zda i za ukradenými Sobotkovými e-maily stojí lidé ze skupiny White Justice, se v tuto chvíli prověřuje. Ke krádeži e-mailů se přihlásil web White Media, zda za ním stojí White Justice, je otázkou. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

20:16 Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

„Co se vlastně fakticky děje s pacientem, když už prostě není žádné lůžko?“ Tuto otázku položil Fran…