Ukrajina podle Kremlu zaútočila na Krym. Rusko obratem vypovědělo dohodu o obilí

29.10.2022 19:32 | Zprávy

Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že Ukrajina v noci na sobotu zaútočila na černomořskou flotilu v krymském přístavním městě Sevastopol a během útoku prý poškodila nejméně jednu válečnou loď. Moskva z podílu na útoku obvinila kromě Kyjeva také Spojené království a uvedla, že pozastavuje svou účast na dohodě o vývozu ukrajinského obilí. Ukrajina se k útokům zatím oficiálně nevyjádřila.

Ukrajina podle Kremlu zaútočila na Krym. Rusko obratem vypovědělo dohodu o obilí
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V Sevastopolu

Útok na ruskou černomořskou flotilu na anektovaném ukrajinském poloostrově Krym měl být podle Rusů uskutečněn za pomoci devíti bezpilotních letounů a Ruskem dosazený guvernér Sevastopolu Michail Razvožajev podle serveru BBC uvedl, že šlo zatím o „nejmasivnější“ útok.

Razvožajev dodal, že útok nezpůsobil škody na jakékoli civilní infrastruktuře a všechny bezpilotní stroje podle něj byly sestřeleny.

Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že škody jsou nejméně na jednom z plavidel, a útok na čistě vojenské cíle označilo za „teroristický útok“. „V průběhu odrážení teroristického útoku na vnější rejdu Sevastopolu byla za použití námořních zbraní a námořního letectva Černomořské flotily zničena čtyři námořní bezpilotní vozidla, další tři zařízení byla zničena na vnitřním rejdu,“ uvedlo v prohlášení.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: rak

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jste lhář a nejhorší premiér, vyslechl si Fiala od podnikatele. A povolily nervy

15:25 Jste lhář a nejhorší premiér, vyslechl si Fiala od podnikatele. A povolily nervy

Premiér Petr Fiala (ODS) se dostal do křížku s jedním z podnikatelů na debatě Restart Česka v pražsk…