Předvolební kampaň v USA v loňském roce významně ovlivnily dvě události. Jednak odstoupení úřadujícího prezidenta Joea Bidena z kampaně a jednak pokus o atentát na současného prezidenta Donalda Trumpa. Atentátník se ho pokusil zastřelit; tehdejšího republikánského kandidáta na prezidenta naštěstí střela jen škrábla na uchu.
Máte důvěru k instituci papeže coby hlavy katolické církve?Anketa
Konzervativní komentátor Tucker Carlson teď v podcastu s novinářkou a právničkou Megyn Kellyovou naznačil, že svou roli v tomto atentátu mohli sehrát i Ukrajinci, byť ve stejné větě zdůraznil, že pro své tvrzení nemá důkazy.
„Nemohu to dokázat, ale myslím, že je zřejmé, že Ukrajinci byli zapojeni do pokusu o atentát na Floridě na golfovém hřišti na podzim loňského roku,“ zdůraznil Carlson v podcastu s tím, že terčem atentátu mohl být i někdo další než Trump.
Ve vysílání také zdůraznil, že mohlo jít o plán jen části ukrajinské vlády.
Obáváte se násilností během letošní volební kampaně?Anketa
Zdůraznil také, že je třeba pokusy o atentát na Trumpa rozkrýt, protože pokud jakýkoli prezident žije ve strachu o svůj život, nemůže vykonávat svou práci nejlépe, jak dokáže.
Na golfovém hřišti agenti zastavili potenciálního atentátníka Ryana Wesleyho Routha dřív, než stačil vystřelit a zadrželi ho. Podle Carlsona byl zadržený pachatel před útokem i na Ukrajině.
Britský Daily Mail k tomu napsal, že Ryan Wesley Routh se na Ukrajině objevil a snažil se některé Ukrajince přesvědčit, že by mohl být schopen dostat na frontu muslimské bojovníky ze zemí, jako je Afghánistán. Z ukrajinské strany prý opakovaně slyšel, že vláda v Kyjevě o takové žoldáky nemá zájem, ale on nechtěl ne vzít jako odpověď. Přitom prý vůbec není jasné, zda by byl Roth schopen získat pro boj na Ukrajině byť jednoho jediného muslimského bojovníka.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
válka na Ukrajině
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Miloš Polák