Autoři memoranda jsou přesvědčeni o tom, že je v Sýrii nutné použít vojenskou sílu k tomu, aby byl současný prezident Bašár Asad donucen vyjednávat. 51 autorů memoranda také vyzývá prezidenta Obamu, aby „ochránil a zajistil pokračování aktivit opozičních skupin tím, že jim poskytne ochranu od Asadových vzdušných sil a artilerie“.
„To, že se tolik úředníků americké administrativy podepsalo pod zmíněné memorandum, je skutečně bezprecedentní. Jedná se totiž o opravdové experty, mezi kterými je například i bývalý velvyslanec Spojených států v Sýrii Robert Ford, který je skutečnou autoritou,“ zmínil McCain v rozhovoru pro CNN.
„S memorandem souhlasím. Islámský stát není zodpovědný za bombardování a vraždění tisíců nevinných žen a dětí, není zodpovědný ani za užití chemický zbraní. Všichni vědí o zločinech páchaných syrským prezidentem Bašárem Asadem,“ uvedl.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: fib