Ústecký kraj uctí minutou ticha úmrtí Kubery a oběti požáru

27.01.2020 6:19

Zastupitelé Ústeckého kraje dnes před zahájením svého zasedání uctí minutou ticha památku zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) a osmi obětí požáru ve Vejprtech na Chomutovsku. Kubera byl krajským zastupitelem, jeho místo při dnešním zasedání zůstane prázdné. Schvalovat budou zastupitelé mimo jiné milion korun pro Vejprty.

Ústecký kraj uctí minutou ticha úmrtí Kubery a oběti požáru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Kubera
reklama

Kubera zemřel náhle před týdnem ve věku 72 let. Krajským zastupitelem se Kubera stal po volbách v roce 2016. Tehdy byl oblíbený teplický primátor jedním ze skokanů voleb, dostal se v Ústeckém kraji z 55. na druhé místo kandidátky občanských demokratů. Na jeho místě ho nahradí Tomáš Rieger, jenž je mimo jiné místopředsedou oblastního sdružení ODS a dlouholetým pracovníkem Památníku Terezín. Funkce se ujme dnes.

Radní Ústeckého kraje doporučili zastupitelům schválit milion korun na pomoc Vejprtům, kde při požáru v domě pro postižené zemřelo 19. ledna osm mužů, všichni se udusili kouřem.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milan Kubek se obrátil do kamery ČT: Tvrdý lockdown, jinak hrozí zhroucení i kritické infrastruktury. Lidé začnou bojovat o životy. Umřete i na slepé střevo

13:55 Milan Kubek se obrátil do kamery ČT: Tvrdý lockdown, jinak hrozí zhroucení i kritické infrastruktury. Lidé začnou bojovat o životy. Umřete i na slepé střevo

Hosty nedělních Otázek Václava Moravce byli pražský pirátský primátor Zdeněk Hřib, prezident České l…