Utopení uprchlíci: Poprask kolem vyjádření Petra Hampla. Martin Konvička se ho zastal a sám dodal něco, co překvapí

20.04.2015 18:51

Facebooková skupina příznivců strany Svobodných nazvaná "Hampla ve straně nechceme" dalana své stránce najevo zděšení nad projevem pravicového sociologa Petra Hampla k utonutí uprchlíků směrujících do Evropy. Představitel iniciativy Islám v ČR nechceme Martin Konvička se však Hampla zastal a překvapil sdělením o kořenech své rodiny.

Utopení uprchlíci: Poprask kolem vyjádření Petra Hampla. Martin Konvička se ho zastal a sám dodal něco, co překvapí
Foto: David Hora
Popisek: Lídr iniciativy Islám v ČR nechceme Martin Konvička na demonstraci v Českých Budějovicích
reklama

Skupina "Hampla ve straně nechceme" se na sociální síti ohradila nad tím, jak se vyjádřil Hampl. Podle členů této skupiny by měl Hampl neprodleně vystoupit ze strany. Hampl na svém facebookovém profilu prohlásil, že úmyslné potápění lodí s lidmi, kteří se snaží imigrovat do Evropy, je „morálně přijatelné stejně jako potápění nepřátelských bitevních lodí za války, jelikož se na zmiňovaných lodích nenacházejí ženy a děti".

Martin Konvička se nezávisle na své snaze bránit Petra Hampla vyjádřil s tím, že uprchlíci se prý skutečně nenacházejí na tamních lodích, neboť prý jeho matka byla také uprchlice, a tudíž ví, jak to chodí. „Já na těch lodích nevidím ani jednoho. A vím, o čem mluvím, neboť maminka byla též uprchlice, dcerka komunistického partyzána z hnutí Ellas. Na konci řecké občanské války opustily Řecko babička a její tři děti, z toho jedno těžce nemocné a jedno nemluvně. Dědeček, též partyzán, padl v ústupových bojích,“ napsal Konvička ke kritickému prohlášení o Hamplovi.

Člen iniciativy Islám v ČR nechceme Artur Dvořák označil příliv imigrantů na lodích do Evropy za invazi. Jsou to prý v drtivé většině muži, nikoliv ženy prchající před válkou. „Na lodích vyhazují do vody těch pár dětí, které na palubách jsou, aby je někdo zachránil, případně vraždí křesťany a házejí je taky přes palubu. Nedochází vám, že je to regulérní invaze?“ okomentoval Dvořák prohlášení facebookové skupiny Hampla ve straně nechceme. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ste
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jandové a jiní?” Dalibor Janda ke smrti Jakeše. A Slávek Jandák s dalšími. Nečekané podrobnosti

4:44 „Jandové a jiní?” Dalibor Janda ke smrti Jakeše. A Slávek Jandák s dalšími. Nečekané podrobnosti

ANKETA Co vlastně říci o bývalém generálním tajemníkovi ÚV KSČ Miloši Jakešovi, který před pár dny v…