Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) mimo jiné serveru Seznam Zprávy řekl, že o vazbě s Redlem před jmenováním Mlejnka věděl a nevadila mu, protože vztah obou mužů byl pracovní. Na Twitteru poté doplnil, že si za jmenováním Mlejnka stojí. Nového šéfa ÚZSI považuje za profesionála s úctyhodným kariérním profilem. Později doplnil, že mu Mlejnka představil dlouholetý kolega ze sněmovního bezpečnostního výboru Jan Bartošek (KDU-ČSL), dobré reference mu poskytl například bývalý šéf generálního štábu Aleš Opata i další lidé z bezpečnostní komunity.
Nový šéf civilní rozvědky serveru řekl, že s Redlem se potkával zhruba jednou nebo dvakrát ročně, když pracoval ve firmě Techniserv, která dodává a instaluje technologické systémy a často se uchází o státní zakázky. „Důvodem bylo, že jsem jako obchodník poptával zakázky pro svou firmu. Žádnou zakázku jsem jeho prostřednictvím nezískal,“ dodal zpravodajec, kterého Rakušan jmenoval do funkce letos 8. července.
Vysvětlení Rakušanova kroku požaduje opozice a informace o kontaktech nového šéfa civilní rozvědky s lobbistou Redlem probere i sněmovní komise pro kontrolu ÚZSI.
„A děcka z Milionu chvilek mají samozřejmě prázdniny... Redlovci můžou být v klidu,“ zmínil v souvislosti s kauzou na svém facebookovém profilu šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef