Už je náhrada za Janu Nagyovou. Své lidi ukázal i Pecina

09.07.2013 8:36

Jiří Rusnok už má všechny členy svého patnáctičlenného kabinetu a v uplynulých dnech vybíral on i jeho ministři už i své další spolupracovníky. Média si všímají, že na místo po Janě Nagyové si Rusnok přizval Karla Štogla a ministr Martin Pecina už zase vybral dva své náměstky na Ministerstvo vnitra.

Už je náhrada za Janu Nagyovou. Své lidi ukázal i Pecina
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Pecina
reklama

Premiér Jiří Rusnok si nevybral jenom ministry své vlády, ale také svého nejbližšího hlavního úředníka - vrchního ředitele Sekce kabinetu předsedy vlády. Aktuálně.cz přineslo informaci, že na místo, které za Petra Nečase zastávala Jana Nagyová, nyní převezme právník Karel Štogl. Jde o člověka, o němž se prý během sestavování kabinetu v médiích psalo a mluvilo jako o adeptovi na důležitý post ministra financí.

Vnitro bude mít dva nové náměstky

Do svého týmu na Ministerstvu vnitra si Martin Pecina podle informací Práva vybral již tři lidi. „Vezmu si k sobě specialistu na extremismus Lubomíra Metnara, který šéfoval týmu, jenž vyšetřoval útok ve Vítkově, a Ondřeje Veselského. Ten na vnitru již působil, v pozici náměstka řídil sekci pro veřejnou správu, legislativu a archivnictví. Právo dodává, že jej loni bez udání důvodu propustil Jan Kubice. Metnar odešel od policie a zhruba prý před rokem a půl nastoupil jako šéf bezpečnosti ve Vítkovicích. Oba muži budou Pecinovými náměstky.

Ministr Martin Pecina si s sebou na Ministerstvo vnitra přivede novou ředitelku kabinetu ministra. Má se jí stát Jana Malíková, která na vnitru za ministra Ivana Langera (ODS) vedla tiskový odbor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

18:41 Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

Bývalý premiér Jiří Paroubek se tvrdě opřel do filozofa, disidenta a chartisty Daniela Kroupy, který…