Už nebleje. Teď Jan Hřebejk vyjádřil, co udělat s voliči Zemana, Okamury a Babiše. A navíc...

09.10.2018 12:22

Kdo nakonec usedne v křesle pražského primátora, ještě není vůbec jasné. Lídr hnutí Praha sobě Jan Čižinský, který má k primátorskému řetězu nakročeno, získal známého podporovatele. Postavil se za něho režisér, ostrý odpůrce prezidenta Zemana a nově zastupitel Prahy 5 Jan Hřebejk.

Už nebleje. Teď Jan Hřebejk vyjádřil, co udělat s voliči Zemana, Okamury a Babiše. A navíc...
Foto: Facebook
Popisek: Režisér Hřebejk protestuje proti Zdeňku Ondráčkovi
reklama

Poté, co komunální volby v hlavním městě skončily pro pět stran prakticky shodným výsledkem, se možná koaliční jednání stále rozbíhají a politici se vzájemně oťukávají. 

Jednou z variant budoucí koalice je spojení Pirátů, Prahy sobě a Spojených sil pro Prahu, tedy lídrů Zdeňka Hřiba, Jana Čižinského a Jiřího Pospíšila.

Starostu Prahy 7 a lídra Prahy sobě Jiřího Čižinského podpořil v boji o primátorský post Jan Hřebejk, známý řežisér, čerstvý zastupitel městské části Praha 5 a urputný bojovník proti Miloši Zemanovi v jedné osobě.

Anketa

Vadí vám, že Michal David dostane od Zemana státní vyznamenání?

12%
88%
hlasovalo: 13928 lidí

Podle Hřebejka je Čižinský slušný a důvěryhodný politik a jeho současný úspěch na Praze 7, kde byl v předchozím volebním období starostou, to jasně dokazuje.

„Podle mého názoru by se měl stát pražským primátorem Jan Čižinský. Na nikoho během kampaně neútočil, se svým týmem vydupal volební úspěch ze země, a tam, kde ho znají nejlépe, v Praze 7, dostal po čtyřech letech vládnutí skoro 56 %. Slušný a důvěryhodný politik,“ míní režisér.

Ten se nedávno „proslavil“ drsným výrokem, že „bleje z Ovčáčka a Babiše“, a v komunálních volbách uspěl na Praze 5, když se za hnutí STAN probojoval do zastupitelstva městské části.

Ještě během komunálních voleb v sobotu po poledni rovněž na svém twitterovém účtu Hřebejk odmítl, že by se s názorovými oponenty měl vést dialog. Naopak je prý podle něho nutné se proti nim bránit.

„Nechci být skeptický příliš. Ale není dnes hlavním úkolem ‚mluvit s druhou stranou‘, s voliči Zemana, Okamury, komunistů… sympatizanty Babiše, Klause juniora, Czexitu. S nimi se mluvit nedá, a ani nemá. My se musíme bránit! Jinak nás ti rasisti, komouši, autoritáři a fašouni zničí,“ rozjel se režisér Hřebejk.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

19:45 Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Hynek Kmoníček, český velvyslanec v USA. Kam …