Uzavřeme s vámi lepší dohodu než s EU, slibuje Trump Johnsonovi. Jenže...

22.12.2019 18:37

Britský tisk tvrdí, že byl premiér Boris Johnson pozván na návštěvu Bílého domu. Měla by se uskutečnit z kraje příštího roku. Lidé z okolí britského předsedy vlády však projevují obavy, zda Johnson nebude vtažen do snahy odvolat Donalda Trumpa z funkce skrze impeachment.

Uzavřeme s vámi lepší dohodu než s EU, slibuje Trump Johnsonovi. Jenže...
Foto: Repro Youtube
Popisek: Donald Trump na konferenci CPAC
reklama

Britský premiér Boris Johnson před pár dny drtivě vyhrál parlamentní volby, kdy se svými konzervativci získal pohodlnou parlamentní většinu, zatímco nejsilnější opoziční strana – labouristé – přišla o víc než 50 poslanců.

Agentura Reuters s odvoláním na další britská média píše, že se Johnsonovi dostalo pozvání do Bílého domu, kde s ním chce prezident USA Donald Trump uzavřít obchodní smlouvu tak dobrou, že bude lepší než jakákoli dohoda s EU.  

„Může to být mnohem větší a lukrativnější dohoda než jakákoli jiná dohoda, která by mohla být uzavřena s Evropskou unií,“ napsal Trump na sociální síti Twitter, když gratuloval Borisi Johnsonovi k výraznému volebnímu vítězství.

Trump pogratuloval Johnsonovi

Lidé z premiérova okolí však mají obavy, aby nebyla cesta využita coby součást vnitropolitického boje v USA, kde se rozjel pokus o sesazení Trumpa z postu prezidenta skrze tzv. impeachment. Britská strana proto zatím žádné pozvání nepotvrdila a označila ho toliko za spekulace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

22:22 Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

Ředitel odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček se znechucením sleduje, …