V ČT se svedla bitva o EU. Svobodní chtějí pryč, ČSSD to považuje za šílenství

2. 10. 2013 23:03

V Událostech, komentářích diskutovali zástupci Svobodných, Pirátů a sociálních demokratů. Předseda Svobodných Petr Mach zdůraznil vinu unijní politiky na krizi v českém hornictví.

V ČT se svedla bitva o EU. Svobodní chtějí pryč, ČSSD to považuje za šílenství
Foto: Hans Štembera
Popisek: Další pokračování Hovorů na pravici tentokráte na téma možnosti vystoupení ČR z EU. Slovo měli Petr Mach, Ladislav Jakl, Michal Semín a Jana Bobošíková
reklama

„Já myslím, že je důležité říci, kde problém vznikl a jak ho řešit. Problém je, že Evropská unie má politiku podpory všelijakých solárních a větrných zdrojů, což poškozuje uhlí. Stát dotuje solární energii, která je přitom o 10 procent dražší. Měli bychom ukázat, že viníkem je EU, která to přikázala,“ vysvětloval Mach.

Ten si myslí, že prezident by neměl do situace na Ostravsku příliš zasahovat. S tím ale nesouhlasí Jan Hamáček z ČSSD. „Já nevnímám angažmá prezidenta republiky jako chybu. Je dobře, že se takhle angažuje, zejména když vláda nemá plný mandát,“ řekl a pustil se do bývalé vlády.

Vypišme referendum jako Britové

Na rozdíl od Svobodných EU hájí. „Vystupovat z EU je šílenství a já věřím, že většina národa to vidí stejně,“ reagoval na Machova slova, že by se mělo o setrvání v nedemokratické unii vypsat referendum.

Právě nedemokratičnost EU vidí jako její největší problém Česká pirátská strana. „Vzniká celá řada nevolených orgánů, které mají obrovský vliv. Evropský parlament schvaluje zákony, které netvoří. Vystoupit z EU je v globalizovaném světě nesmysl. Navíc může být zárukou mírového řešení konfliktů,“ myslí si Ivan Bartoš. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: lze
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

20:12 Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

Miroslav Kalousek (TOP 09) po dvaadvaceti letech složil poslanecký mandát. Ve Sněmovně chce dát pros…