V Čapím hnízdě se usadil Pelikán. David Rath má velké pochybnosti o české spravedlnosti pod současným ministrem

26.12.2016 9:49

Někdejší hejtman Středočeského kraje a bývalý ministr zdravotnictví v barvách ČSSD David Rath se zhurta pustil do současného ministra spravedlnosti za hnutí ANO Roberta Pelikána.

V Čapím hnízdě se usadil Pelikán. David Rath má velké pochybnosti o české spravedlnosti pod současným ministrem
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath před soudní síní

David Rath se může radovat. Soud smetl jeden z klíčových důkazů proti němu – odposlechy. Kvůli formálním nedostatkům v povolení k nasazení odposlechů. Rath si v komentáři pro server Vaševěc.cz všímá skutečnosti, že ministr spravedlnosti Robert Pelikán již oznámil, že to tak nenechá a podá stížnost.

Celý komentář najdete zde

„Rozsudek má 40 stran hutného právního textu a je k němu potřeba znát spis čítající asi 100 000 stran. Práce na několik měsíců. Pro ministra spravedlnosti je zbytečné něco studovat. On má jasno, konečně měl jasno už v roce 2012, kdy napsal blog, že jsem vinen. K čemu tedy nějaké soudy a dokazování,“ rozčiluje se lékař a bývalý politik.

„Pokud někdo až dosud pochyboval, že celá kauza má politické pozadí, tak ve světle jednání ministra Pelikána by mělo být všem jasno. Ministr Pelikán se dopouští nevybíravého tlaku na soudy a soudce. Pokud neodsuzují, jak on chce, pak porušili zákon. Je si tak jist sám sebou, že mu ani nestojí za to hrát před veřejností hru na objektivitu, tedy alespoň na oko se tvářit, že věc bude studovat, poradí se s experty a pak rozhodne o možném podání stížnosti,“ pokračuje někdejší hejtman.

Pohled do minulosti nás přitom podle Ratha poučí, že jen rozhodnutí o tom, zda bude stížnost podána či nikoli, trvá mnohdy roky, protože ministerští úředníci musí prostudovat stovky, ba tisíce stránek spisů. V jeho kauze však podle Ratha asi není nic podobného třeba. Tato okolnost podle obviněného exhejtmana naznačuje, že proces vedený proti němu není spravedlivý. Cosi o spravedlnosti v Česku vypovídá údajně také kauza Čapí hnízdo šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Toho prý šéf resortu spravedlnost podržel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

22:18 Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

„Chvilkaři lžou a manipulují,“ rozčiluje se na sociální síti bývalý radní pro rozhlasové a televizní…