V Kodani válčí gangy, o jejichž původu se nemluví. Podrobnosti nám nejsou známy, krčí rameny policie

20.07.2018 21:35

Hlavní město Dánska Kodaň i v letošním roce trápí násilnosti, za kterými stojí místní zločinecké gangy. Minulý týden zde došlo hned ke dvěma přestřelkám.

V Kodani válčí gangy, o jejichž původu se nemluví. Podrobnosti nám nejsou známy, krčí rameny policie
Foto: Pixabay.com
Popisek: Kodaň

V loňském roce redakce serveru ParlamentníListy.cz obsáhle informovala o zhoršené bezpečnostní situaci v Kodani, která byla způsobena válkou místních gangů. Nejvíce starostí místním obyvatelům a úřadům dělal gang Loyal to Familia, v jehož čele stojí muslimský migrant Shuaiba Khan. Ten byl sice po několikaměsíčním úsilí zatčen, ale válka gangů trvá i nadále a policisté i přes přijetí přísnějších opatření nejsou schopni zajistit klid a pořádek.

Před napjatou situací v Kodani loni varovalo dokonce i české Ministerstvo zahraničních věcí, v té době vedené Lubomírem Zaorálkem z ČSSD. V srpnu 2017 tak byli čeští turisté varováni, aby se při své návštěvě Kodaně vyhýbali konkrétním čtvrtím města. Konkrétně šlo o čtvrti Nørrebro, Brønshoj, Husum a Tinbjerg, kterou jsou často označovány za tzv. „no-go zóny“. Právě tam je vliv zločineckých gangů největší.

Celý text v angličtině najdete ZDE.

Po roce, který uběhl od tohoto varování, se však k lepšímu mnoho nezměnilo. Jak referuje server The Local, jen v tomto týdnu došlo poblíž Technické univerzity hned ke dvěma konfliktům, při kterých byly použity zbraně. Policie se domnívá, že šlo o další vyřizování účtů mezi jednotlivými gangy. Prozatím si však nejsou strážci zákona jistí, proč k útokům došlo a kdo za opakovanou střelbou na veřejných místech konkrétně stojí.

„Prozatím nevíme, proč k výstřelům došlo a stejně tak nám nejsou známy další podrobnosti,“ cituje server policistu Sørena Bjørnestada. Svědci incidentu si nejprve povšimli projíždějícího černého automobilu značky Audi, ze kterého byla vidět ruka s pistolí. Po několika vteřinách došlo k opakovaným výstřelům, při kterých však nebyl nikdo zraněn ani zabit. Policie později auto našla a zabavila jej za účelem dalšího vyšetřování.

K další střelbě v ulicích Kodaně došlo hned následují den. Také tentokrát se střílelo z jedoucího auta a stopy po zásahu kulkami byly objeveny v zaparkovaném tmavém autě krátce poté. „Majitel zaparkovaného vozu však není podezřelým. Měl prostě vůz zaparkovaný v nesprávný čas na nesprávném místě,“ uvedl policista Bjørnestad.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bašta varuje: Nacismus, komunismus. A je to zpět. Liberální demokracie. Její stoupenci neuznávají výsledky voleb, ve kterých nevyhrají. Konspirační vidění světa plného nepřátelských agentů...

8:44 Bašta varuje: Nacismus, komunismus. A je to zpět. Liberální demokracie. Její stoupenci neuznávají výsledky voleb, ve kterých nevyhrají. Konspirační vidění světa plného nepřátelských agentů...

Demokracie s přívlastkem byla vždy diktaturou, píše ve svém komentáři pro První zprávy Jaroslav Bašt…