V Písku zřejmě skončí vítězná ČSSD v opozici

19.10.2014 7:47

V Písku skončí vítězná sociální demokracie patrně v opozici. Na široké koalici, kterou bude podporovat Česká pirátská strana, se domluvili Jihočeši 2012, TOP 09, ANO, Písecký patriot, ODS a Volba pro město. ČTK o tom informovala jednička kandidátky Jihočechů 2012 Eva Vanžurová. Nová koalice by měla v zastupitelstvu 15 hlasů z 27.

V Písku zřejmě skončí vítězná ČSSD v opozici
Foto: Archiv
Popisek: Město Písek

Jihočeši 2012 společně s TOP 09 a ANO přitom původně jednali i s ČSSD. Měli však podmínku, aby radnici dále nevedl současný starosta - sociální demokrat Ondřej Veselý. Jihočeši 2012 chtěli od ČSSD, aby jim jméno na kandidáta nového starosty oznámila do 16. října.

"Ondřej Veselý nás kontaktoval v rozporu s dohodou až v pátek 17. října. Stanovisko na otázku jiného kandidáta na starostu nesdělil a pozval nás na schůzku 20. října," uvedla Vanžurová. Dodala, že Jihočeši 2012 proto ČSSD vzkázali, že budou jednat i s jinými subjekty. Na základě toho vytvořili stávající projekt středopravé koalice. Ta by měla mít kromě 15 zastupitelů podporu i jediného zastupitele České pirátské strany. "Vytvoření středopravé koalice vnímáme jako první pozitivní krok směřující k uklidnění rozjitřené situace v píseckém zastupitelstvu," uvedla Vanžurová.

V letošních volbách získala vítězná ČSSD vedená současným starostou Ondřejem Veselým 20 procent hlasů, což představuje sedm mandátů. Na druhém místě skončili Jihočeši 2012 se čtyřmi zastupiteli. Stejný počet má i TOP 09, o jedno křeslo méně drží KSČM a ANO. Písečtí patrioti - Republika získala dva mandáty, ODS, Volba pro město, KDU-ČSL a Česká strana pirátská po jednom.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co je doma, to se počítá, viď, Radovane... Investor Vávra převádí Kypr na ženu

10:33 Co je doma, to se počítá, viď, Radovane... Investor Vávra převádí Kypr na ženu

DOKUMENT Radovan Vávra, nominant TOP 09 do společnosti ČEZ, vyklízí bitevní pole. Už před týdnem jsm…