V Praze 10 dnes skončí druhé kolo senátních voleb

27.09.2014 6:03

V Praze 10 dnes skončí druhé kolo doplňovacích senátních voleb. Voliči vybírají mezi místostarostkou Ivanou Cabrnochovou (SZ) a lékařkou Janou Duškovou (za ANO). Vybrat náhradu na europoslance Jaromíra Štětinu (za TOP 09) ale v pátek, kdy byl první den dvoudenního hlasování, přišlo málo lidí, řádově jednotky procent. V souběžném referendu mohou lidé hlasovat o stavbě radnice či opravě stadionu Ďolíček. Obě hlasování skončí ve 14:00.

V Praze 10 dnes skončí druhé kolo senátních voleb
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební urna

Minulý týden k referendu o zákazu hazardu a stavbě hospice dorazilo jen 11 procent voličů, proto jsou jeho výsledky neplatné.

Cabrnochová v prvním kole voleb dostala 15,83 procenta hlasů, Dušková 15,59 procenta. Třetí skončila kandidátka TOP 09 Renata Sabongui, čtvrtý bývalý fotbalista Antonín Panenka (za hnutí Nezávislí pro Prahu 10 - Hnutí pro lepší Desítku).

Štětina, který se stal europoslancem, byl zvolen v říjnu 2010. Jeho nástupkyně tedy bude v horní komoře Parlamentu působit dva roky.

V referendu lidé odpovídají na sedm otázek. Šest z nich se týká stavby nového sídla radnice, jde například o maximální náklady na stavbu nebo vypsání architektonické soutěže. Poslední otázka se věnuje opravě stadionu Bohemians 1905 Ďolíček. Kritici, kteří navrhovali své znění otázek referenda o stavbě radnice, namítají, že příliš velké množství otázek a rozdělení do tří termínů je pro voliče matoucí. Chtějí znovu prosadit původní otázky.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takže tady je máte: Tihle čeští europoslanci hlasovali pro podporu migrace, uprchlíků a kvót

18:58 Takže tady je máte: Tihle čeští europoslanci hlasovali pro podporu migrace, uprchlíků a kvót

Před blížícími se volbami do Bruselu se čím dál častěji řeší, kteří čeští europoslanci hlasovali ve …