V Praze se bojuje o majlant: „Já chci zůstat ředitelem, chci, chci, chci. Tohodle chlapa klidně zařízněte!“ A na pozadí příběhu prý manžel Světlany Witowské…

26.11.2018 9:08

ParlamentníListy.cz v uplynulých několika dnech získaly řadu poznatků, které hovoří o dění na pražském magistrátu. A to nejen o podivné roli primátora Hřiba, který se téměř u každé akce fotí na svém twitteru, ale řeč byla především o pražském Dopravním podniku. Jakkoli je pirát Hřib na zmíněné sociální síti aktivní, na otázky naší redakce během několik dnů nebyl schopen odpovědět ani on, ani jeho tiskové oddělení.

V Praze se bojuje o majlant: „Já chci zůstat ředitelem, chci, chci, chci. Tohodle chlapa klidně zařízněte!“ A na pozadí příběhu prý manžel Světlany Witowské…
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Hřib

„Dopravní podnik v Praze funguje tak, že když se dělá větší zakázka v oblasti stavebnictví, ředitel Gillar toho příliš nerozhoduje. Nechodí za něho už ani Květoslav Hlína, jako tomu bylo v minulosti. Jednat chodí jistý podnikatel z oblasti finanční skupiny, který rovnou řekne, že tohle se stavět nebude v této režii, protože to chce on, že to chtějí oni. Anebo řekne, že to bude za těchto podmínek... Přitom mandát DPP rozhodně nemá, ale už si asi zvykli, že mohou vše,“ řekl naší redakci zdroj, který se s podobným jednáním přímo setkal.

Doplňme, že ParlamentníListy.cz v tuto chvíli znají jak projekty, na kterých „má být zájem“, stejně jako podnikatele, který hovoří za současného ředitele Gillara. Poznatky dále zpracováváme, a i proto konkrétní jména či stavby neuveřejníme.

Jiný zdroj nám sdělil, že „primátor Hřib se teď soustředí především na své aktivity, jako je třeba úklid zahrady nebo bezdomovci. O větších záležitostech v Praze nemůže mít ani tušení, když drtivou většinu lidí nezná, natož aby znal minulost. Třeba Čižinský, to se tady říká, chce, aby mu mapu vztahů v Praze kreslil starosta Prahy 4 Štěpánek, ale to je takové dětinské,“ uvedl muž, s nímž naše redakce hovořila v sobotu.

Při pohledu na Twitter pražského primátora jsou jeho kroky opravdu spíše úsměvné. Hřib v pondělí vystavil fotografii kolegyně, která do práce přijela na kole. Na konci týdne pro změnu upozornil: „Ochranu lidí bez domova před zimou nepodceňujeme! Noclehárna Hermes bez poplatku, v případě plných kapacit ubytoven připraveny provizorní stany, sociální pracovníci a policie v pohotovosti!“ Řada vykřičníků dává najevo, jak k oblasti pražských bezdomovců Hřib přistupuje.

Náš zdroj dále uvedl, že kromě vlastního PR Hřib vedl jednání s ředitelem DPP Gillarem. Ten měl podle našich zjištění nabídnout „odříznutí Květoslava Hlíny“, ale on by výměnou za jeho hlavu zůstal. O Květoslavu Hlínovi se několikrát psalo v těch souvislostech, že má ovládat Dopravní podnik i ředitele Gillara.

Na to primátor Hřib, který prý prozatím většinu věcí osobně nedokáže řešit, nikterak nereagoval. Jenomže to nemusí být pravda. Jak ParlamentníListy.cz zjistily, ředitel DP Gillar by to mohl mít už brzy spočítané, jelikož se na magistrátu šuškalo několik dnů o jeho možném nástupci. Tím neznámým měl být Petr Witowski (dříve pracoval pro banku CREDITAS), manžel moderátorky ČT Světlany Witowské.

„Co jsem slyšel, moc nepřesvědčil,“ sdělil muž, který se podílí na řízení Prahy.

ParlamentníListy.cz samozřejmě veškeré tyto informace ověřovaly přímo u primátora Zdeňka Hřiba. Ten, jakkoli je aktivním na Twitteru, na dotazy redakce během několika dnů nereagoval. Nereagovalo ani tiskové oddělení. Otázky, které jsme pražskému primátorovi zaslali, přikládáme níže.

Od pátku čekáme na jasné odpovědi. Marně

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Topkař z Liberecka o Green Dealu i euru. EU je naše jistota, jediná cesta jak obstát

20:20 Topkař z Liberecka o Green Dealu i euru. EU je naše jistota, jediná cesta jak obstát

Mnohé země předkládají své ambiciózní plány na omezení emisních zátěží, ale tyto plány se vůbec nepo…