V Soulu zatkli ministra. Měl poradit prezidentovi stanné právo

08.12.2024 9:33 | Monitoring

Jihokorejská prokuratura v neděli zadržela bývalého ministra obrany Kim Jong-hjoa, který údajně doporučil prezidentovi Yoon Suk Yeolovi krátké zavedení stanného práva z minulého týdne. Stal se tak první osobou zadrženou v této kauze, uvádí agentura AP.

V Soulu zatkli ministra. Měl poradit prezidentovi stanné právo
Foto: wikimedia.org
Popisek: Jihokorejský Soul

Stalo se tak den poté, co se prezident Yoon vyhnul opozicí vedené snaze o jeho odvolání z funkce parlamentem, přičemž většina zákonodárců vládní strany bojkotovala hlasování, aby zabránila dvoutřetinové většině potřebné k pozastavení jeho prezidentských pravomocí. Hlavní opoziční Demokratická strana uvedla, že připraví nový návrh na obžalobu Yoona.

V neděli byl exministr obrany Kim Jong-hjo vzat do vazby ve vazební věznici v Soulu poté, co byl vyšetřován prokuraturou, uvedl představitel orgánů činných v trestním řízení, který si přál zůstat v anonymitě, uvedla agentura AP.

Úředník neuvedl žádné další podrobnosti. Jihokorejská média však informovala, že Kim Jong-hjo se dobrovolně dostavil na prokuraturu v Soulu, kde mu byl zabaven mobilní telefon a byl zadržen. Podle těchto zpráv policie v neděli prohledala Kimovu bývalou kancelář a bydliště.

Yoon ve čtvrtek přijal Kimovu nabídku rezignace poté, co proti němu opoziční strany podaly samostatný návrh na impeachment.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Natálie Brožovská

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Obroda strany

Můžete sdělit, kolik členů za poslední rok stranu opustilo a kolik nových jich přišlo? A budete ve volbách sázet na nové tváře? Co jsem zatím postřehla, tak kandidují zas ti samí. PS: Co vlastně říkáte na to, že Lipavský přešel zrovna k ODS, kterou vaše strana tak kritizuje? A myslíte, že lze zabrán...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Kdyby u nás začali zatýkat ministry za to, že žvaní hlouposti,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseruský medvěd , 08.12.2024 10:02:03
tak do tří dnů nemáme vládu. Jako prvního by klofli premiéra...

|  6 |  0

Další články z rubriky

„Skandální.“ Hrad tajil, ale neutajil. Měl by přijet Zelenskyj. Přišla stížnost

21:31 „Skandální.“ Hrad tajil, ale neutajil. Měl by přijet Zelenskyj. Přišla stížnost

Tajnosti kolem příjezdu zahraničního státníka na Pražský hrad vzbuzují otázky. Oficiálně jméno návšt…