V Sýrii je strašný bordel, objevil Tomasz Peszynski

30.08.2016 7:41

Aktivista Pražského Majdanu Tomasz Peszynski se v pondělí vpodvečer jal na svém facebookovém profilu bránit uprchlíky ze Sýrie, do nichž se mnozí navážejí za to, že prý raději utíkají do Evropy, než aby se se zbraní v ruce postavili tzv. Islámskému státu. „O židech se taky říkalo, že za války nebojovali,“ zmínil Peszynski kromě jiného.

V Sýrii je strašný bordel, objevil Tomasz Peszynski
Foto: Hans Štembera
Popisek: Aktivista Tomasz Peszynski, odpůrce demonstrace 3. tábor lidu

Proč uprchlíci ze Sýrie nebojují proti takzvanému Islámskému státu? Podle Peszynskiho zkrátka proto, že většina z nich utíká před syrským prezidentem Bašárem Asadem.

Ti, kdo chtějí bojovat proti radikálním islamistům, dle něho ze země neodchází a bojují. „A je samozřejmé, že většina lidí jestli se má rozhodnout mezi marným bojem, kdy vám Západ nepomůže, s islamisty kamarádit nechcete, Rusko vás bombarduje, Asad vás bombarduje a ISIS vyhazují do vzduchu, disciplína je na úrovni občanské války, dochází k excesům na všech stranách a Sýrie vypadá jako ve filmu Terminátor, je jasné, že zůstávají jen ti největší bojovníci. A to je vždy v každém národě menšina,“ upozorňuje aktivista.

Většina lidí dle jeho názoru zkrátka nemá žaludek na žádnou válku a ještě víc jich nemá žaludek na tuhle konkrétní válku. Peszynski navíc upozorňuje, že „ty slavné evropské heroické armády, co bránily vlast, byly armády branců, nikoliv dobrovolníků“. A přesto prý má Svobodná syrská armáda těch dobrovolníků 60 tisíc.

„Jo a o židech se taky říkalo, že za války nebojovali,“ podotkl aktivista na závěr svého facebookového komentáře.

Ve svém dalším večerním facebookovém rozboru dění na Blízkém východě Peszynski podotkl, že Američané Kurdy nezradili, když se nepostavili turecké vojenské akci v Sýrii.

V Sýrii je dle něho strašný bordel, což aktivista usuzuje z toho, že na tamním bojišti působí šest subjektů. „Ameriku jsem kritizoval tvrdě, že tohle dopustila. Ale teď jsou karty rozdaný takhle... blbě,“ posteskl si Peszynski s tím, že Američané to mají teď dost složité. Co mají jako dělat? Bombardovat Istanbul?“ táže se Pezsynski.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

18:55 Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

REPORTÁŽ Máme na víc. Předpremiéru dokumentu s tímto názvem, o posledních prezidentských volbách, vi…