V kauze Nagyové panuje až příliš mnoho nejasností, podivuje se Škárka

04.07.2013 22:21

Bývalý poslanec Věcí veřejných Jaroslav Škarka se podivuje nad policejní razií na Úřadu vlády a celou rozsáhlou kauzou, která způsobila politický pád premiéra Petra Nečase. Podle jeho názoru ji obestírá příliš mnoho nejasností.

V kauze Nagyové panuje až příliš mnoho nejasností, podivuje se Škárka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Jaroslav Škárka
reklama

„Musím se přiznat, že mi není jasné pozadí celé této kauzy. Zatím je v ní až mnoho nevyjasněných otázek a nejasností. Zároveň mám značné pochybnosti o tom, zda byl nutný tak dramatický postup policie. To je také zvláštní," uvedl Škárka v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Se současnou politickou situací, tedy rozhodnutím prezidenta Miloše Zemana jmenovat Jiřího Rusnoka premiérem a pověřit ho sestavením nové vlády, nemá prý žádný problém. „Pan prezident si vybral tento postup a domnívám se, že je v souladu s Ústavou. Jmenováním Jiřího Rusnoka premiérem rozhodně neohrozil demokracii v naší zemi. Na druhé straně zatím nejsem rozhodnutý, zda ve Sněmovně budu hlasovat pro vyslovení důvěry Ruskově kabinetu. Nejdřív chci počkat na složení vlády a na to, s čím před sněmovnu předstoupí. Teprve potom se rozhodnu," upřesnil.

V případě rozpuštění Poslanecké sněmovny ale prý nepřemýšlí o tom, že by definitivně odešel z politického života „Chtěl bych se věnovat především komunální politice. Zatím jsem ale ve sněmovně a tato varianta nenastala. Proto v tomto okamžiku nepřemýšlím o tom, zda vstoupím do nějaké politické strany. Všechno má svůj čas," nechal se slyšet poslanec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč se tak křičí, aby vrchní velitel ozbrojených sil Zeman nedostal informace od BIS? Petr Žantovský má jasno

7:03 Proč se tak křičí, aby vrchní velitel ozbrojených sil Zeman nedostal informace od BIS? Petr Žantovský má jasno

TÝDEN V MÉDIÍCH Nejen letitý poslanec Marek Benda, ale i většina komentátorů, jak z novinářského, ta…