V komisi k Opencard budou například poslanci Chvojka, Korte a Gabal

25.03.2014 19:46

Ve sněmovní vyšetřovací komisi k pražské kartě Opencard budou například poslanci Jan Chvojka (ČSSD), Daniel Korte (TOP 09), Martin Novotný (ODS), Ivan Gabal (KDU-ČSL) a Zdeněk Ondráček (KSČM). Členy devítičlenné komise dnes zvolila sněmovna.

V komisi k Opencard budou například poslanci Chvojka, Korte a Gabal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Terminál pro nahrávání zakoupených kupónů do Opencard

Dalšími členy budou František Adámek (ČSSD), Bronislav Schwarz a Radek Vondráček (oba ANO) a Jiří Štětina (Úsvit). Předsedu komise by měli poslanci volit ve středu.

Poslankyně ODS Jana Černochová se pozastavila nad nominacemi Schwarze a Ondráčka. Oba jsou bývalými policisty. „Pokud má komise pracovat nezávisle, neměli by tam být lidé, kteří by mohli být zpochybňováni," uvedla Černochová, které se nepodařilo prosadit tajnou volbu členů.

Komise by měla do konce roku prověřit vyšetřování případu Opencard. V kauze bylo zatím nepravomocně odsouzeno několik někdejších úředníků. Autoři projektu z řad městských politiků v čele s bývalým primátorem Pavlem Bémem (ODS) vystupovali v roli svědků.

Stíhána je kvůli Opencard ale většina členů pozdější městské rady včetně Bémova nástupce, nyní poslance Bohuslava Svobody (ODS) a současného primátora Tomáše Hudečka (TOP 09).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jma, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

22:32 „Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

REPORTÁŽ „Komunistická soudružka mě naučila koktat a počurávat se,“ vzpomínal bývalý kastelán na pře…