V obchodech vypukla seniorská dvojhodinovka: Žigulíky a invaze

19.03.2020 16:27

Vláda ve středu rozhodla, že napříště budou obchody mezi 10. až 12. hodinou vyhrazeny čistě jen seniorům starším 65 let, aby se snížilo riziko, že se od někoho mladšího mohou nakazit koronavirem. Seniory ohrožuje čínský koronavirus ze všech obyvatel nejvíc. V Itálii, kde dnes nemoc řádí nejprudčeji, umírají především senioři. A v českých obchodech to bylo znát, Kaufland v Hradci Králové prý zažil přímo invazi seniorů.

V obchodech vypukla seniorská dvojhodinovka: Žigulíky a invaze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Seniorka na sluníčku
reklama

Dnes mezi 10. a 12. hodinou dopoledne si mohli jít nakoupit jen občané starší 65 let. Podle deníku Právo se v obchodech objevovali i mladší lidé, ale zpravidla sloužili jen jako doprovod svých rodičů či prarodičů.

Změněná skladba zákazníků prý byla znát i na parkovištích před obchody, protože se tam objevily trabanty, starší škodovky nebo žigulíky.

Doslova seniorské invazi čelil ve čtvrtek dopoledne Kaufland v Hradci Králové, který po týdenním půstu zažil klasickou nákupní horečku. Tradiční baštou důchodců, jediné v krajském městě, prošly od desáté hodiny do pravého poledne stovky, ne-li tisíce lidí nad 65 let, pro které byla nákupní dvouhodinovka prioritně vyhrazena. Mladší ročníky měly smůlu. Věk zákazníků kontrolovala ochranka,“ napsal list.

„Nevím, zda toto opatření mající kromě jiného ochránit důchodce před nákazou, se nakonec nemine účinkem, a šíření koronaviru naopak nepomůže. Obvykle je tady v čase současných mimořádných opatření proti nákaze během dne najednou tak pár desítek zákazníků. Nyní jich prodejnu zaplnily stovky. Senioři mohou přijít i mimo jim vyhrazený čas, zakázat to nelze a nakoupí si určitě ve větším klidu ve skoro prázdném supermarketu,“ konstatovala jedna z pracovnic královéhradeckého Kauflandu.

Ne všude však probíhala invaze podobná té z Hradce Krákové. V Praze a v dalších městech sice senioři možnost přednostně si nakoupit přivítali, ale přicházeli postupně a obchody nezahltili.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš se ve sněmovně zcela mimořádně vytočil: Co to tady předvádíte? Takhle oblbovat lidi bych nedokázal

21:31 Babiš se ve sněmovně zcela mimořádně vytočil: Co to tady předvádíte? Takhle oblbovat lidi bych nedokázal

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se dnes při sněmovním jednání pustil do poslanců, kteří kritizují …