V této věci bychom se měli vrátit k socialismu. Senátor Čunek promluvil o armádě

13.01.2016 21:55

Člen horní komory Parlamentu České republiky senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) na jednání Senátu prohlásil, že země naší velikosti si nemůže dovolit mít jen profesionální armádu. Na to jsme příliš malí. Měli bychom se prý proto vrátit k praxi ne nepodobné povinné vojenské službě.

V této věci bychom se měli vrátit k socialismu. Senátor Čunek promluvil o armádě
Foto: Repro Foto: ČT
Popisek: Senátor Jiří Čunek v pořadu Michaely Jílkové Máte slovo

„Jsem hluboce přesvědčen, že země naší velikosti, to znamená kolem deseti milionů obyvatel, si nemůže dovolit ten luxus, aby měla jen profesionální armádu. Nutně potřebujeme, aby u nás byla všeobecná branná povinnost, která by byla obdobná té povinnosti, která tady byla za socialismu. Ale samozřejmě nebylo by to na dva roky, ale ta povinnost by byla např. na tři čtyři pět měsíců maximálně. S tím, že mladí muži mohou a musejí být, podle mého názoru, připravováni nejenom pro válečný stav, ale pro stav jiného ohrožení státu,“ prohlásil Čunek na schůzi Senátu.

Celý projev najdete zde.

Pokud jde o jiná ohrožení státu, Čunek má na mysli např. povodeň. Dnes totiž lidé nejsou tolik zvyklí pracovat manuálně, a to je právě při povodních třeba. Jsou sice mnohem zběhlejší v používání počítače, ale to není všechno. Bohužel to ale není jen o povodních. Může přijít den, kdy bude náš stát skutečně ohrožen a vzhledem k branné povinnosti budou občané povoláni k tomu, aby splnili svou občanskou povinnost. Jenže nebudou vědět, co mají vlastně dělat. A už nemusí být dost času k jejich vycvičení.

Jiří Čunek

  • KDU-ČSL
  • ANO křesťanským hodnotám
  • senátor

Vzorem by nám v tom mohl být Izrael, kde jsou muži i ženy vedeny k tomu, aby věděli, jak mají se zbraní v ruce hájit svou vlast, byť podle Čunka nemusíme kopírovat izraelský systém beze zbytku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Romové, starejte se, řekl Křeček. A sakra: Už to jede, už to sviští

12:44 Romové, starejte se, řekl Křeček. A sakra: Už to jede, už to sviští

Stanislav Křeček se stal kandidátem prezidenta pro úřad Veřejného ochránce práv. Právě o tomto témat…