VIDEO Bacha na ten debilní virus! V branži se říká, že budeme hrát až v srpnu. Janda z Olympiku komentuje pandemii

25.03.2020 21:19

Vlak, co nikde nestaví, Bonsoir, mademoiselle Paris, Osmý den, Dědečkův duch. Tyhle legendární hity zahrál Petr Janda z Olympiku on-line na Facebooku jen tak na kytaru ze svého nahrávacího studia Propast. Přitom poradil, že dát si panáčka absintu není na škodu, líbat by se dnes muži měli maximálně s milenkou nebo manželkou a za roušku se nikdo nemusí stydět. Hodně fanoušků mu poděkovalo.

VIDEO Bacha na ten debilní virus! V branži se říká, že budeme hrát až v srpnu. Janda z Olympiku komentuje pandemii
Foto: Vít Hassan
Popisek: Petr Janda a Milan Šteindler

Anketa

Měl by se seškrtat rozpočet ministerstva obrany?

92%
8%
hlasovalo: 14831 lidí
„Jsem tady, jsem vybavenej, dělejte to tak, je to v pořádku, člověk se musí chránit, kór když má takovej věk, jakej mám já,“ řekl na úvod Petr Janda, frontman legendární kapely Olympic. To měl ještě roušku. Na Facebook totiž nedávno živě přenášel svůj komentovaný akustický koncert z domácího nahrávacího studia Propast a měl s ním obrovský úspěch.

Tenkrát v Americe

„Teď ale nemusím. Jsem tady sám, jsem v pracovně, takže vás vítám,“ dodal a roušku sundal s tím, že fanouškům zahraje pár písniček. „Dámy a pánové, jsme ve špatný situaci a nebudeme si vyprávět, že to je nějaká legrace nebo že to je něco, co se překoná lehce. Asi to nebude tak jednoduchý. Například se říká v naší branži, že začneme hrát až v srpnu. To bude teda absťák, to vám řeknu,“ postýskal si nad pandemií koronaviru. Jako první zahrál píšničku „starou jako Metuzalém, ale veselou“, tedy Vlak, co nikde nestaví.

Před nedávnem se Janda podle svých slov vrátil z Ameriky. „Z té mojí milované Floridy, kde to mám opravdu rád, protože je tam teplo a boží lidi. Bohužel jsme se vrátili o týden dřív, ale zase vám mohu zahrát,“ vysvětlil a dodal: „Také jsme v Americe pili absint, který jsem si tam přivezl. Svolávali jsme se, že to je proti koronaviru, že si dáme panáčka.“ Mezitím několikrát hrábl do strun a zanotoval postupně Bonsoir, mademoiselle Paris, Osmý den, „rozvodovou“ píseň Prázdnej dům, Dědečkův duch a pár dalších.

Držme pohromadě!

„Chci vás nabádat, abyste drželi pohromadě, abyste vzali všech pět do hrsti, s nikým se neobjímali, líbali se maximálně s milenkou nebo s manželkou a dávali na sebe bacha,“ podokl s tím, aby se posluchači měli hezky a dávali bacha na ten debilní virus, který přišel bůhví odkud. Nakonec si opět nasadil roušku a vyzval lidi, aby se za to nestyděli.

Komentáře k videu jsou plné díků. „Super nápad. V osmdesátých letech jsem na Olympiku vyrostl. Tak jen co nejvíce písniček. Ať se daří,“ napsal Míra Martínek. „To je výborný, akorát že už nemůžu být vlídná průvodčí, ale chodím a kontroluji, jestli mají cestující roušky. Ale držme si palce,“ sdělila průvodčí Zdenka Paksiová a přidala i své foto z vlaku. „Doporučuji podávat každý den, nejlépe ve stejnou hodinu po dobu nákazy koronaviru v České republice,“ zmínila Radka Lukešová. A třeba Petr Šebesta k on-line koncertu dodal: „Petře, to je od vás super nápad. Moc díky! A protože jsme oba ta ‚ohrožená‘ skupina, tak vám, ale vlastně i sobě a všem přeji pevné zdraví.“ Petr Janda totiž na začátku května oslaví osmasedmdesáté narozeniny.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ras

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ti s pendreky se už bojí. Žaloudík vystoupil, sál burácel

10:54 Ti s pendreky se už bojí. Žaloudík vystoupil, sál burácel

Dnes probíhá konference o dopadu covidu a s ním spojených následků na jedince i společnost. Konferen…